En Güzel Çeyizlik Lif Modelleri


En Güzel Çeyizlik Lif Modelleri

Evlenmek üzere olan genç kızların çeyizlerinde mutlaka bulunması gereken banyo lif modellerinden en güzellerini sizler için derledik. Asırlardır bir gelenek haline gelen el emeği göz nuru ile işlenen lifler genç kızların çeyizlerini süslemeye halen devam ediyor. El işi yapmak çoğu bayan için zevk olsa da bazen zorlu bir süreç olabiliyor. Tabi bu işi yapanlar sürekli işleme halinde olduğu için bir gün içerisinde birden fazla lif ve benzeri örgü işlerini yapabiliyor.

Yeni lif modellerinde artık düz modeller yerine daha şekilli modeller tercih ediliyor. Örneğin orta kısmında büyük ve renkli çiçek desenleri olan modeller çoğu genç kızın gelinlik çeyizlerini süslüyor. Genellikle gelinlik çeyiz lifleri modellerinde çiçek desenli, kalp desenli lifler ve gül desenli lif modelleri tercih ediliyor. Hayvan modelli yada düz modelli olanlar daha çok büyük aileler için kullanılıyor. Genç gelin adayları tarafından çeyiz için tercihe dilen diğer bir lif modeli ise içine el sokulan modellerdir. El sokulan lif modelleri hem kullanılabilirlik açısında hem de farklı görüntüsü açısından daha çok tercih ediliyor.

Gelinler için çok manidar olan lif modelleri arasında üzerinde damat ve gelin deseni olanlar baya ilgi çekiyor. Renklerde ise genellikle krem, beyaz ve sarı daha çok tercih ediliyor. Bu renklerin daha ağır bir görüntüsü ve modeli gösteren renkler olması lif modellerinde sıkça tercih ediliyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*