Eski Çoraptan Bardak Kılıfı Yapmak


Eski Çoraptan Bardak Kılıfı Yapmak

Eskiyen ve atmaya kıyamadığınız güzel çoraplarınız varsa, onları sevimli bardak kılıfı haline getirebilirsiniz. Sıcak içecek tüketmeyi seviyorsanız ve bardak çok sıcak olduğunda elinizi epey yakıyorsa? bu çalışma tam size göre… bu yazımda sizlere eski çoraptan bardak kılıfı yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Anlatımlı resimde yapmanız gerekenler gösterildiği gibi yapımı oldukça basit gözüküyor.

Malzemeler ;

  • eski çorap.
  • makas.
  • iğne iplik.

Ofiste daha çok kullanabileceğiniz bu çalışmayı evinizde hazırlayabilirsiniz. Eski ve atmaya kıyamadığınız çoraplarınızı bu sayede değerlendirebilir ve kullanabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken çorabın üst kısmını alt kısmından ayırmak ve makas ile kesmek. Daha sonra kestiğiniz çorabın alt kısmı sökülecek gibiyse iğne iplik ile o kısmı içeri doğru dikmeniz yeterli olacaktır. Yaptığınız çalışmayı daha sonra kupa bardağınıza geçirip keyifle kullanabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı farklı renkteki veya desenli çoraplarla deneyebilir ve sevdiğiniz kupa bardaklarınızda deneyebilirsiniz. Kulplu kupa bardakları içinse kulp kısmı için yarık açıp o şekilde de kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri eski çoraptan bardak kılıfı yapılışı ile ilgili resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

eski-coraptan-bardak-kilifi-yapmak

Sevimli çalışmayı beğendiyseniz sosyal hesaplarınız da paylaşırsanız sevinirim. Böylece bu ilginç ve güzel çalışmayı başkaları da öğrenmiş olur. Daha farklı çalışmalar için sitemizi takip etmeyi ve kendin yap bölümünü incelemeyi unutmayın. Kolay gelsin.

source : http://www.dumpaday.com/genius-ideas-2/simple-ideas-that-are-borderline-crafty-39-pics/attachment/do-it-yourself-craft-ideas-1-3/

1 Comment on Eski Çoraptan Bardak Kılıfı Yapmak

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*