ESKİ HAVLUDAN SARKAÇ KAR SÜS YAPMAK


Sarkaç süs yapmak için daha önce keçeden veya kağıttan yapılan çalışmaları paylaşmıştım. Bu yazımda ise sizlere evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz çok güzel ve şirin bir sarkaç süs çalışması paylaştım.

Eski havludan sarkaç kar süs yapmak isteyenler için paylaştığım çalışmada resimli anlatımda tüm detaylar adım adım verilmiş. Yapmanız gereken adımları takip etmek ve bu güzel çalışmayı kısa sürede tamamlayarak bezden sarkaç kar süs yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Değişik renklerden de yapabileceğiniz bu güzel çalışmayı havludan veya benzer polar kumaşından da yapabilirsiniz. Malzemeyi istediğiniz gibi kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Öncelikle kağıttan kar tanesi figürünü ortaya çıkarmak için kalemle üzerini resimli anlatımdaki gibi çizip, makas ile kesmeniz yeterli oluyor. Çıkarttığınız kalıbı havlu kumaşı veya polar kumaşının üzerine şablon olarak çıkarttıktan sonra geriye dikim işlemi kalıyor.

İçini pamuk veya yün ile doldurabilirsiniz. Daha sonradan dikiş işlemi biter bitmez çocuklarınızın odasına sarkaç süs olarak kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

eski-havludan-sarkac-kar-sus-yapmak

source : http://www.repiny.com/pin-7353.html

2 Comments on ESKİ HAVLUDAN SARKAÇ KAR SÜS YAPMAK

  1. Bu tür çalışmaları hem seviyorum. hem de araştıranlara yardımcı olmak için bulup, sitemizde paylaşıyoruz. Tekrar beğenmenize sevindim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*