Eski Kitaplardan Gizli Bölme Yapmak


Evde eski kitaplarınız varsa ve atmaya kıyamıyorsanız, onların kabından yararlanabilirsiniz. Kalın kaplı kitapları bir araya getirip, yapıştırdıktan sonra evde gizli bölme yapabilirsiniz. Bu sayede değerli veya önemli eşyalarınızı o bölümlere koyabilirsiniz. Ev hanımları değerli eşyalarını bazen açık yerlere koyuyorlar. Fakat hırsızlar artık evlerde her yere bakıyorlar.

Fakat bu yazımda paylaştığım eski kitaplardan gizli bölme yapmak için resimli anlatımdaki gibi sizde eski kitaplarınızın kaplarını kullanabilirsiniz. Yapılacak çalışma oldukça basit ve bir kitaplığınız varsa kitapların arasına bu özel çalışmayı koyabilirsiniz. Kalın kaplı kitapların içini aldıktan sonra yan yana kitapları yapıştırmanız gerekiyor.

Yapıştırdıktan sonra dışarıdan bakıldığında normal cilt kitap şeklinde gözükecek. Ancak onun bir gizli bölme olduğunu yalnızca siz bileceksiniz. Bu tür gizli bölmeler ile takılarınızı veya önemsediğiniz eşyalarınızı gizleyebilirsiniz. Eski kitaplardan gizli bölme yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

eski-kitaplardan-gizli-bolme-yapmak

Yapılacak işlem aslında çok basit, kullanmadığınız kitapların cilt kısımlarını kestikten sonra, karton kutu veya ahşaptan gizli kutunun dışına kabuk olarak yapıştırmanız gerekiyor. Gizli bölme sayesinde saklamayı istediğiniz özel eşyalarınızı veya değerli neyiniz varsa gizleyebilirsiniz. Daha önce de evlerde gizli kasa yöntemlerini paylaşmıştım. Gizli kasa yapmak için evde birçok yer bulunuyor. Hatta birçok insan kullanmadığı soba boru deliğine dahi değerli eşyalarını koyabilmektedirler. Bunlar sadece bir örnek, belki sizde daha farklı şekillerde evinizde gizliyor olabilirsiniz. Tabi ki bunları burada belirtmeyin, ne olur ne olmaz çünkü hırsızlar her yerde… kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/6715205

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*