ESKİ KOT PANTOLONDAN KALEMLİK YAPMAK

eski-kot-pantolondan-kalemlik-yapmak-500x415

Eski kot pantolondan kalemlik yapmak için bulduğum bu güzel projeyi sizlerle de paylaşmak istedim. Anlatımı olan resimde adım adım uygulamaya geçerek sizde eski kot pantolondan veya eski kot parçalarından çok güzel kalemlikler yapabilirsiniz.

Özellikle de okul çağına giden çocuklarınız için yapmanızı öneriyorum. Yapımı basit ve kolay. Biraz da ben tarif edeceğim. Ben evde daha önceden kottan çerçeve yapımıyla ilgili güzel bir proje yapmıştım. Hatta evime gelen misafirler çok beğenmiş ve nasıl yapılacağının tarifini istemişlerdi.

eski-kot-pantolondan-kalemlik-yapmak
eski-kot-pantolondan-kalemlik-yapmak

Eski kottan cüzdan yapabilirsiniz veya kalemlik yapıp çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Çalışma da yapım şöyle ; Öncelikle kot parçalarını kalemlik boyutunda kesiyorsunuz.

  • Kot pantolon parçalarını eşit uzunlukta kesin.
  • Eski bir fermuar veya yeni fermuar takımı alın.
  • Dikiş işlemini elde de yapabilirsiniz.
  • Ancak dikiş makinesi ile yapmanızı öneriyorum.

Kot parçalarını cüzdana veya kalemliğe uygun şekilde bir araya getirip diktikten sonra sizde artık kot parçalarından kalemlik veya makyaj kutusuna sahip olmuş olacaksınız. Bu tür çalışmaları yapıp satarak para da kazanabilirsiniz. Boş vaktiniz çoksa bu güzel çalışmayı kendinize göre geliştirebileceğinizi de söylemek isterim.

Anlatımlı ve güzel olan çalışmayı kot parçalarından yada keten kumaştan da yapabilirsiniz. Tarifi yukarıda resimli olarak verilmiş. Ben evde deneyeceğim ve yapınca sosyal medya adresimizden sizlere yayınlayacağım. Sizde yapabilir ve yaparken eğlenebilirsiniz. Keten kumaştan para cüzdanı yapıp etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz.

Kottan cüzdan yapmak veya kot parçalarından kalemlik yapmak gibi benzer çalışmaları daha önce de görmüştüm. Ancak bu güzel proje hem kolay. Hem de kısa sürede yapılabilen özelliklere sahip. Bence öneriyorum yapın ve kendinizi mutlu edin. Çocuklarınıza kalemlik olarak düşünebilirsiniz. Ancak benim önerim kendinize makyaj kutusu olarak yapmanız yönünde olacaktır. Kolay gelsin.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*