Eski Kot Pantolondan Lazımlık Torba Yapmak


Eski Kot Pantolondan Lazımlık Torba Yapmak

Evinizde artık kullanmayacağınız kot pantolonlar varsa onları kesip bez yapmayın. Yada atmayın. Onları değerlendirebilir ve onlardan harika lazımlık torbaları yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere geri dönüşüm projesi olarak harika bir fikir paylaştım. Eski kot pantolondan lazımlık torba yapmak için paylaştığım resimli anlatımdan yararlanabilir ve sizde eski kottan torba yapımını öğrenebilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay olan bu çalışma sayesinde eski kottan lazımlık torba yapabilir ve keyifle kullanabilirsiniz.

Eski kottan torba yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • eski kot pantolonu.
  • terzi makası veya normal makas.
  • iğne iplik veya dikiş makinesi.

Yapacağınız çalışmayı daha farklı amaçlarda da kullanabilirsiniz. Eski kot pantolonunun bacak kısmını kestikten sonra tersine çevirip, alt kısmını dikmeniz gerekiyor. Altına taban da kullanabilirsiniz. Ancak resimli anlatımda taban olayına hiç girilmemiş sanırım. Fakat akıllıca bir şekilde tabanın nasıl sağlam yapılacağı gösterilmiş. Sizde aynı çalışmayı yaparak eski kottan lazımlık torbalar yapabilir ve evinizde keyifle kullanabilirsiniz. Kot malzemesi sağlam olduğu için yapacağınız torba çalışması da uzun ömürlü olacaktır. Şimdi sizleri eski kot pantolonundan torba yapılışını anlatan resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

eski-kottan-lazimlik-torba-yapmak

Yaptığınız kottan torbaları değişik şekillerde kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın dağılan oyuncaklarını koyabilirsiniz. Yine yün ve örgü işleri ile uğraşıyorsanız, yumakları torbada tutabilirsiniz. Evinizde fazlalık eşyalarınız varsa ve bunlar küçüklü ise, bu kot torbalar sayesinde hepsini bir arada tutabileceksiniz. Eski kottan lazımlık çalışması olarak benzer çalışmaları yine sitemizde yer alan değerlendirme ve geri dönüşüm bölümlerinde bolca bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://manualidades.euroresidentes.com/2015/08/10-ideas-para-reciclar-tus-vaqueros.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*