ESKİ KOT PARÇASINDAN PARA CÜZDANI YAPIMI


Eski kot pantolon veya kot kumaşa sahipseniz bu güzel projeyi sizde evinizde kolayca yapabilirsiniz. Ben ilk seferinde biraz benzetemedim. Ancak sonraki yaptığım çalışmalar hem benzedi. Hem de resimli anlatımda ki çalışmadan daha güzel oldu. Eski kot pantolonu kesip parçaları elde edebilirsiniz. Daha sonra süsleme çalışmaları ile para cüzdanı veya lazımlık kutu olarak da bu güzel çalışmayı ortaya çıkarabilirsiniz. Kot parçasından para cüzdanı yapımı için malzemeler ise ;

  • Kot kumaş parçası.
  • Fermuar.
  • İğne iplik.
  • Süslü desen kumaş.
  • Tutmak için parça kumaş.
  • Dikiş makinesi.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra bu güzel çalışmayı eğlenceli zaman geçirerek yapabilirsiniz. Adım adım yapacağınız bu güzel kot kumaştan para cüzdanı çalışmasını farklı amaçlarda kullanmak için de düşünebilirsiniz. Yapımını zorlanmadan kısa sürede oluşturacağınız çalışma da dikkat etmeniz gereken kısımlar kot kumaş parçalarının ebatlarını resimli anlatıma göre uygulamak.

Kot kumaş parçalarını kesip birleştirme aşamasında resimli anlatımdaki şekle göre ilerlemelisiniz.

eski-kot-parcasindan-para-cuzdani-yapimi
eski-kot-parcasindan-para-cuzdani-yapimi

Kot kumaştan para cüzdanı veya lazımlık çanta olarak da yapıp kullanmaya başlayacağınız çalışmayı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Evde kendinize bu tür çalışmalar yapmayı düşünüyorsanız, adım adım kot kumaşı parçalayıp, iğne iplik ile birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra dikiş makinesi ile para cüzdan çalışmasını tamamlayabilirsiniz.

Eski kottan para cüzdanı nasıl yapılır diyorsanız öncelikle üstteki resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda takıldığınız bir nokta olursa bana yorum yazmanızı isterim. Yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*