Eski Lastiklerden Bahçe Saksısı Yapımı

Eski lastikleri değerlendirme

Araçlarımızın eskiyen lastiklerini ya lastikçiye bırakırız. Yada depolara kaldırırız. Neden onları kullanarak bahçemize güzel saksı dekorasyon eşyaları yapmayalım? Evet eskiyen lastiklerinizi artık atmayın. Onları bu yazımızda nasıl harika saksılara dönüştürebileceğinizi göreceksiniz. Bu yazımda paylaşacağım tüm resimlerden ilham alabilirsiniz.

Sizinde evinize yakın bir yerlerde lastik tamircisi varsa, muhakkak oradan ucuza eski lastikler alabilirsiniz. Evinizin bahçesine yapacağınız süs havuzunun boyutuna göre düşündüğünüz ebatlarda lastiği kolaylıkla bulabilirsiniz. Yada köyünüzde eski traktör lastiklerini kullanabilirsiniz. Eski lastiklerden bahçe saksısı yapımı ile ilgili paylaşacağım anlatımlı videodaki çalışmayı sizde evinizde uygulayabilirsiniz.

Bahçenize eski tekerlekten yapacağınız süs havuzları çok hoş duracak. Yapılışını gösteren anlatımlardan yararlanarak sizde evinizin bahçesine süs havuzları yapabilirsiniz. Küçük araba lastiğinden de süs havuzu yapabilirsiniz. Ancak epey küçük duracaktır.

Eski lastiklerden bahçeye saksı yapımı ile ilgili paylaşacağım bu yazımda isterseniz lastiklerden süs havuzu da yapabilirsiniz. Eski otomobil lastiğinden çiçek saksısı yaparak, bahçelerinizi harikalaştırabilirsiniz. Eski araba lastiklerinden yapacağınız saksılara çiçek dikebilir ve bahçenizi cennet bahçesine dönüştürebilirsiniz. Unutmayın lastikleri boyayın daha renkli ve cıvıl cıvıl bir bahçeye sahip olun.

Öncelikle eskiyen lastiklerinizi bir araya getirin. Daha sonra resimlerde gözüktüğü gibi lastikleri kesebilirsiniz. Yada daha farklı şekiller vermek isterseniz kendi zevkinize göre de kesme işlemini yapabilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=OCveb_m2gOg

Bazı belediyeler yaptıkları bu güzel çalışmalar ile göz dolduruyorlar.

Eskiyen lastiklere şekil verdikten sonra onları istediğiniz renklerde boyayabilir ve muhteşem çiçek saksılarına çevirebilirsiniz. Dilerseniz tam ortasından hortum çıkartabilir ve süs çeşmesi olarak da çeşitli şekillerde düşünebilirsiniz.

kaynak : httpss://www.youtube.com / httpss://www.youtube.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eski Lastiklerden Bahçe Saksısı Yapımı için yorumda bulun

    Eski Lastiklerden Bahçe Saksısı Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eski Lastiklerden Bahçe Saksısı Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.