ESKİ TABAKLARDAN KUŞ YEMLİĞİ YAPMAK

Bahçenize eski tabakları kullanarak çok güzel kuş yem evi yapabilirsiniz. Eski tabakları değerlendirmiş ve bahçenizde de güzel bir görüntü yakalamış olursunuz. Evin balkonuna da yapılacağını düşünüyorum. Yapımı gayet kolay ve düzenli yapıldığında resimlerdekinden daha güzel olacağını söyleyebilirim. Öncelikle bu eğlenceli ve güzel çalışma için malzemeleri sıralayalım ;

  • Plastik yemek tabağı.
  • Tutkal.
  • Şemsiye sapı.
  • Plastik çerez tabağı.
  • Tutkal ip ve makas.
  • İnce uçlu matkap.
  • Silikon yapıştırıcı.

İlk olarak tercihen plastik türü tabaklarla bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Yaparken porselen bir tabağa delik açmak zor olur. Hatta açtığınız anda kırabilirsiniz. Bu yüzden plastik türü tabaklar kullanmalısınız. Delik için matkap tercih edip, deliği açtıktan sonra şemsiye sapı geçecek derinlikte olması yeterli olacaktır. Şemsiye sapı geçirdikten sonra silikon yapıştırıcı ile hem alt hem üstünü bir tur geçerseniz, donduğunda su geçirmez hale gelecektir.

Yaparken kuşların arasına konacak şekilde ölçüyü kendinize göre belirleyebilirsiniz. Yağmur yağmaması ve yine yemlik olarak kullanılacak çerez tabağı ile eşit aralıkta da olabilir. Bu güzel çalışmayı balkon için hem dekor hem de kuşlara yemlik olarak yapmayı düşünebilirsiniz. Ancak kuş pisliği olmamasını isterseniz en iyisi bahçeye veya evin karşı taraflarına ağaç dalına falan asabilirsiniz.

eski-tabaklardan-kus-yemligi-yapmak

eski-tabaklardan-kus-yemligi-yapmak

Yapımı gayet kola yolan eski tabaktan kuş yemliği yapımıyla ilgili sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz. Yaparken keyif alacağınızı ve zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Çok kısa sürede yapıp, hemen dekor amaçlı da kullanmaya başlayabileceksiniz. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ESKİ TABAKLARDAN KUŞ YEMLİĞİ YAPMAK için yorumda bulun

    ESKİ TABAKLARDAN KUŞ YEMLİĞİ YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ESKİ TABAKLARDAN KUŞ YEMLİĞİ YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.