ESKİ TİŞÖRTLERDEN ÖRGÜ SEPET YAPILIŞI

Farklı renklerde eski tişörtleri kesip, kumaşlarından örgü sepet yapabilirsiniz. Ben evde denedim ve inanın bu işten son derece zevk aldım. Eğlenceli bir çalışma arıyorsanız, işte bu güzel projeyi sizde mutlaka bir pazar günü yapmalısınız. Eski tişörtten örgü sepet yapımıyla alakalı malzeme olarak sahip olmanız gerekenler sadece ;

  • Eski tişörtler.
  • Makas.
  • İğne iplik.

Kullanacağınız kumaşlar iki renk, üç renk veya farklı desenli olması gerekiyor. Öncelikle kumaşları aynı eşit uzunlukta kesmelisiniz. Ördükçe bitse bile iğne iplik sayesinde kaldığınız yerden dikip, tekrar örgü sepeti tamamlamaya devam edebilirsiniz. Yapımı basit olan çalışmaya başlarken, 7 sıra yan yana farklı renkteki iki kumaş malzemeyi sermelisiniz. Daha sonra aralarından alttan üstten olacak şekilde elinizdeki parçaları geçirmeniz gerekiyor. Örgü sepetin dip kısmını ortaya çıkarttıktan sonra yanları daha sonra üst kısmını tamamlayıp çalışmayı bitirebilirsiniz.

Yaparken takıldığınız nokta olursa yorum bırakın hemen geri dönüş yaparım. Renkli kumaştan örgü sepet olarak da adlandırabileceğimiz çalışmanın resimli anlatımı şöyle ;

eski-tisortlerden-orgu-sepet-yapilisi

eski-tisortlerden-orgu-sepet-yapilisi

Renkli kumaşları bir araya getirdikten sonra çok güzel örgü sepetler veya örgü lazımlık çalışmaları yaparak evinizde değişik eğlenceli sepetlere de sahip olmuş olacaksınız. Büyüklüğünü kullanacağınız malzeme ile belirleyeceğinizi söylemek isterim. Kolay olan kumaştan örgü sepet çalışmasında bitiriş kısmını daha değişik yapabilir ve örgü sepette karton da kullanabilirsiniz. Ben evde çocukların oyuncaklarını koyacağım lazımlık olarak yapmayı düşündüm ve yaptım. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ESKİ TİŞÖRTLERDEN ÖRGÜ SEPET YAPILIŞI için yorumda bulun

    ESKİ TİŞÖRTLERDEN ÖRGÜ SEPET YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ESKİ TİŞÖRTLERDEN ÖRGÜ SEPET YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.