ESKİ TİŞÖRTTEN ÖNLÜK YAPIMI

ESKİ TİŞÖRTTEN ÖNLÜK YAPIMI
ESKİ TİŞÖRTTEN ÖNLÜK YAPIMI

yıpranmış tişörtü önlük yapmak

Eskileri geri dönüşüm olarak kullanmak hem fazla harcamayı önleyerek tasarruf yapmanızı sağlarken hem de geri dönüşüm açısından büyük önem taşımaktadır. Bunun için bugün de sizler ile eski tişörtten önlük yapımı konusunu inceledik. Eski tişörtten önlük yapımı için aslında tek ihtiyacınız olan şey kullanılmayan ve eskimiş olan tişört olacaktır.

Diğer malzemeler ise evinizde bulunmakta olan iğne, iplik ve makastır. Peki, eski tişörtten önlük nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim. Eski olan tişörtünüzü buldunuz ve bunun üzerinde nasıl işlem yapağım diye düşünüyorsunuz. Öncelikle tişörtü masanın üzerine serin, daha sonra makas yardımı ile kollarını kesin.

Kollarını kestiğiniz tişörtün yukarıda fotoğrafta gördüğünüz üzere orta kısmını da boyun kısmına katmamak üzere kesin. Bıraktığınız yan kısımlar için ise belirli bir noktaya gelinceye kadar kesmeli ve daha sonra ise bırakmalısınız. Çünkü bu kısmı belinize bağlama kısmı olarak kullanacaksınız. Son olarak ise kesim izlerinin belli olmaması için dikiş geçerek ütü basmanız yeterli olacaktır. Tişörtten önlük nasıl yapılır diyenlere cevap niteliğinde bir çalışma.

Bu şekilde eski tişörtten önlük yapımını tamamlamış olacaksınız. Bu tişörtleri aslında çocuklarınız için kullanmanız ve onlara yapmanız hem onları mutlu ederken hem de geri dönüşüm konusunda onları da bilgilendirebilirsiniz. Bu şekilde tasarrufu da beraberinde öğrenmiş olacaktır. Aynı zaman da çocuğunuz ile birlikte etkinlik yapmak onun da hayal gücünü genişletebilir. Bunun için hemen kolaylıkla başlayabilirsiniz.

ESKİ TİŞÖRTTEN ÖNLÜK YAPIMI
ESKİ TİŞÖRTTEN ÖNLÜK YAPIMI

1 Comment on ESKİ TİŞÖRTTEN ÖNLÜK YAPIMI

  1. çocuğum bana özeniyor bu çalışmayı ona yaptım çok sevindi. artık o da küçük bir mutfak hanımı teşekkürler paylaşım için. eski penyeden önlük yaptım kullanıyor. çok beğendi bende beğendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*