Eski Tişörtten Saksı Askısı Yapılışı


Eskiyen tişörtlerinizi atıyorsanız artık atmanıza gerek yok. Hemen bu yazımda paylaştığım resimden yararlanarak sizde eskiyen penyelerinizi sarkaç saksılara dönüştürebilirsiniz. Eski tişörtten saksı askısı yapmak isteyenler için paylaştığım resimli anlatımda adım adım nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde gösteriliyor. İlk olarak eski penyeyi katlayıp, fazlalık kısımlarını kesmeniz gerekiyor.

Penyeyi ikiye ayırdıktan sonra uzunlamasına ip şeklinde keserek penye ipi elde ediyorsunuz. Ardından resimli anlatımda gördüğünüz gibi örmeye başlıyorsunuz. Eski penyeden sarkaç saksılar yaparak evinizin balkonunu güzelleştirebilirsiniz. Değişik renkteki penyelerinizi kullanabilir ve kesip onları da sarkaç saksı çalışması olarak değiştirebilirsiniz.

Altta paylaştığım resimli anlatımda son kareye baktığınızda eski penyeden saksı askısı yapılışının tamamlanmış halini göreceksiniz. Sizde evinizde eğlenerek bu güzel çalışmaları yapabilir ve bahçenizi yada balkonunuzda ki saksıları daha sevimli görünümlere ulaştırabilirsiniz. Şimdi sizleri eski penyeden sarkaç saksılık yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

eski-tisortten-saksi-yapilisi

pots de vieux T-shirts – Töpfe aus alten T-Shirts – pots from old T-shirts – ahena ex vetus T-shirts – pentole da vecchi T-shirts – ollas de camisetas viejas

Bu çalışmada istediğiniz penyenizi kullanabilirsiniz. Yeşil, kırmızı, sarı değişik renklerden sarkaç saksı çalışmasını yaparak evinizdeki tüm saksılara harika görünümler kazandırabilirsiniz. Yapılışının kolay olduğunu söyleyebilirim. Yapmanız gereken resimli anlatımdaki adımları tek tek uygulamak. Ardından kestiğiniz penyeyi ip haline getirip örmeniz yeterli oluyor. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*