Eski Tişörtten Yorgan Yapımı – Resimli Anlatım


Eski Tişörtle Yorgan Yap

Benzer bir çalışmayı eski tişörtten yastık yapımı olarak paylaştığımı hatırlıyorum. Bu makalemde ise sizlere eski tişörtten yorgan yapılışı ile ilgili örnek resimler paylaşacağım. Anlatımı pek resimlerde gözükmese de, yapılması gerekenler çok basit.

Öncelikle yorgan yapmayı düşündüğünüz yatağınızın boyutunu bir metre yardımı ile ölçmeniz gerekiyor. Ardından çıkan sonuca göre kullanmadığınız ve eski tişörtlerinizi bir araya getirerek, resimli ön yüzlerini kesmeniz gerekiyor. Eğer tişörtünüz arkalı ve önlü resimli ise şanslısınız. Fazla tişört kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

İlk önce tişörtlerinizin kollarından ve yakalarından kurtulmanız gerekiyor. Yapacağınız yorganda size sadece tişörtünüzün kare veya dikdörtgen kısımları lazım olacak. Tişörtlerinizi tam kare veya dikdörtgen şeklinde kestikten sonra hepsini yan yana ve alt alta getirerek dikmeniz gerekiyor.

Diktikten sonra aynı şekilde arka tarafını da dikip çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Yapacağınız çalışmayı fermuarlı veya düğmeli yaparsanız kılıf olarak kullanabilir ve yıkama yada temizlik gibi durumlarda zorda kalmazsınız. Eski tişörtten ne dekor edebilirim diyenler var.

Eski tişörtten yorgan yapımı ile ilgili resimli örnekler ise şöyle ;

Sonuç itibariyle eski tişörtler harika bir battaniyeye dönüşüyor. Böyle çılgın projeleri beğeniyorsanız, sitemizde yer alan kendin yap kategorisini incelemenizi tavsiye ederim.

Birbirinden güzel ve farklı kendin yap projelerini ilgili kategoride sürekli olarak paylaşıyorum. Farklı DIY projelerini sürekli olarak araştırıyorum ve bu başlık altında sizlere her gün güncel bir şekilde paylaşmaya çalışıyorum. Umarım beğenirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.starsforstreetlights.com/2012/03/diy-t-shirt-quilt.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*