Eva Kağıdından Kelebek Modeli


Eva Kağıdından Kelebek

Eva kağıdından çok dekoratif ürünler yaratmak mümkün oluyor. Eva kağıdı yerine renkli el işi kağıtları da kullanılabiliyor. Bu sayede çok şık sarkaç süsleri elde edilmiş oluyor. Kadınlar Eva kağıdından kelebek modeli sarkaçlar hazırlayarak çocuklarının odasına çok renkli bir görüntü verebilirler. Sarkaç süsü yapmak için gerekli olan malzemeler Eva kağıdı veya elişi kağıdı, makas, iğne iplik ve yapıştırıcı olarak sıralanabilir.

Önce kalınca bir karona kelebek modelleri çizilir ve bu modeller düzgünce keserek kartondan ayrılır. Kelebek modellerinin üzerine dilenen renklerde ve dizaynda Eva kağıdı yapıştırılır. Ardından kalınca bir iple veya tığ örgüsü ile bir sarkaç hazırlanır. Kelebekler bu sarkaç üzerine monte edilir.

Kelebekleri arasına aynı şekilde hazırlanmış çiçek motifleri de konulabilir ve sarkaç üzerinde boncuklar kullanılarak daha renkli bir görüntü elde edilebilir. Bu şekilde hazırlanan eva kağıdından kelebek modeli yapan kişinin hayal gücü ile iyice zenginleştirilebilir. Sarkaç hazırlanırken duvara asmaya imkan sağlayacak bir halka yapmak unutulmamalıdır.

Bu şekilde hazırlanan sarkaçları kişi kendi evinde kullanabileceği gibi çok özel bir hediye olarak da kullanabilir. Özellikle yeni doğum yapmış anneler için çok keyifli bir hediye olacaktır. İnternet üzerinden hem uygulama videolarına hem de çeşitli sarkaç modellerine rastlamak mümkündür. Kadınlar bunlara bakarak yepyeni fikirler oluşturabilir ve çok çeşitli sarkaç modelleri tasarlayabilir. Çok az malzeme kullanarak üretilen bu sarkaçlar evlerde çok şık duracaktır.

eva-kagidindan-kelebek-modeli
eva-kagidindan-kelebek-modeli

1 Comment on Eva Kağıdından Kelebek Modeli

  1. hmm bu kalıp işime yaradı doğrusu… yaptığım eva kağıdından kelebek pek benzemedi ama birkaç kere daha yaparsam aynısını yapabilecem. teşekkürler kalıp ve örnek için.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*