Eva Kağıdından Yapay Gül Yapmak


Bu güzel çalışmayı ben çok beğendim. Sizinde görmenizi ve evde kolaylıkla yapabileceğinizi bildiğim için paylaşmak istedim. Bu yazımda sizlere evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz eva kağıdından yapay gül yapmak isteyenler için resimli bir anlatım paylaştım. Evde eva kağıdından yapılanları daha önce sıkça paylaştığımı söyleyebilirim. Hatta sitemizde yer alan eva kağıdı kategorisinde bir sürü eva kağıt çalışmasına ulaşabilirsiniz. Bu makalemin sonunda da benzer çalışmalar karşınıza çıkacak.

Onlara da göz atmanızı öneririm. Şimdi sizlere eva kağıdından gül yapmak için resimli güzel bir anlatım paylaştım. Nasıl yapacağınızı ise kısaca anlatmak istiyorum. Öncelikle yapmak istediğiniz yapay gül için renk seçimini size bırakıyorum. Paylaştığım resimli anlatımda kırmızı pembe aralığında tatlı bir renk seçilmiş. Eva kağıdından yapay çiçek yapmak için malzemeleri ise şöyle sıralayabiliriz.

  • kırmızı, yeşil eva kağıdı.
  • makas.
  • yapıştırıcı.

Eva kağıdını ilk olarak yeşil olanı elinize alıp yaprakları kendinize göre yaprak şeklinde kesmekle işe koyulabilirsiniz. Eva kağıdından gül yapmak için kırmızı rengi ise yine yuvarlak kesip daha sonra spiral şeklinde kesip üst üste sarmaya başlamalısınız. Sardıktan sonra yapıştırıcı ile sabitleyebilirsiniz. Daha sonra yaprağı da en altına yapıştırdıktan sonra eva kağıdından yapay gül çalışmasını tamamlamış olursunuz. Bu güzel çalışmayı duvara süs olarak yapıştırabilirsiniz. Buzdolabına magnet olarak da düşünebilirsiniz. Eva kağıdından sahte gül yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

eva-kagidindan-yapay-gul-yapmak

Gerçekten güzel bir çalışma ve bu güzel çalışmayı kartondan yapay gül yapmak isteyenler de yapılışından yararlanarak kolaylıkla yapabilirler. Yine keçeden de aynı çalışma yapılabilir diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

source : http://www.lotsofdiy.com/easy-and-beautiful-paper-flower/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*