Evde Ahşaptan Sehpa Yapmak

Evde ahşaptan kolay sehpa yapmak isteyenler için paylaştığım resimli anlatımda parçaların nasıl yapılacağı ve birleştirileceği gösteriliyor. Evde ahşaptan yapılan çalışmaları sürekli olarak sitemizde yer alan ahşap işleri bölümünde paylaşmaya çalışıyorum. Bu yazımda da çok güzel bir taslak paylaştım.

Bu güzel çalışmayı evde kartondan şablonunu çıkartıp, marangoza kolaylıkla kestirebilir ve evde parçaları birleştirebilirsiniz. Bu çalışmayı ilk gördüğümde aklıma, büyük yapı marketlerden aldığımız ve kendimiz yap boz gibi birleştirerek yaptığımız dolap, masa gibi eşyalar geldi.

Aynı onlar gibi kendiniz parçaları birleştirerek çok güzel ahşap sehpa yapmak isteyenler resimli anlatımdaki şablonu kolaylıkla kullanabilirler. Evde tahtadan sehpa yapmak için öncelikle çivi çekiş gibi malzemelerle kolaylıkla yapabiliriz.

Ancak bu yazımda paylaştığım çalışma da belirli kırtıklara geçirme işlemi ile sehpayı şekillendiriyorsunuz. Oldukça kolay ve güzel gözüken bu çalışmayı sizde evinizde eğlenerek yapabilirsiniz. Öncelikle evde ahşaptan sehpa yapmak için malzemeler ;

  • ahşap tahta.
  • vida ve tornavida.
  • sprey boya.
  • vernik.
  • yapıştırıcı.

Malzemeler resimli anlatımda gözükmese de sağlamlaştırmak adına yazdım. Sizler de yapacağınız ahşaptan sehpa yapmak istediğinizde bu güzel resimli anlatımdan yararlanarak kolaylıkla bu güzel sehpa çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Yazımın başında da belirttiğim gibi bir marangoza şablonları kolaylıkla yaptırabilir ve geri kalanını siz evinizde kendi elinizle yapabilirsiniz. Evde kolay sehpa yapmak isteyenler için resimli anlatım ise şöyle ;

evde-ahsaptan-sehpa-yapmak

Evde kolay sehpa yapmak isteyenler için paylaştığım bu güzel çalışmayı umarım beğenirsiniz. Sizde evinizde buna benzer çalışmaları yap boz mantığı ile taslağını çıkarıp kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : https://inhabitat.com/andreas-kowalewskis-wedge-side-table-is-a-genius-single-material-flatpack-design/andreas-kowalewski-wedge-table-2/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Ahşaptan Sehpa Yapmak için yorumda bulun

    Evde Ahşaptan Sehpa Yapmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Ahşaptan Sehpa Yapmak için ilk yorumu yapabilirsin.