Evde Ahşaptan Sehpa Yapmak


Evde ahşaptan kolay sehpa yapmak isteyenler için paylaştığım resimli anlatımda parçaların nasıl yapılacağı ve birleştirileceği gösteriliyor. Evde ahşaptan yapılan çalışmaları sürekli olarak sitemizde yer alan ahşap işleri bölümünde paylaşmaya çalışıyorum. Bu yazımda da çok güzel bir taslak paylaştım.

Bu güzel çalışmayı evde kartondan şablonunu çıkartıp, marangoza kolaylıkla kestirebilir ve evde parçaları birleştirebilirsiniz. Bu çalışmayı ilk gördüğümde aklıma, büyük yapı marketlerden aldığımız ve kendimiz yap boz gibi birleştirerek yaptığımız dolap, masa gibi eşyalar geldi.

Aynı onlar gibi kendiniz parçaları birleştirerek çok güzel ahşap sehpa yapmak isteyenler resimli anlatımdaki şablonu kolaylıkla kullanabilirler. Evde tahtadan sehpa yapmak için öncelikle çivi çekiş gibi malzemelerle kolaylıkla yapabiliriz.

Ancak bu yazımda paylaştığım çalışma da belirli kırtıklara geçirme işlemi ile sehpayı şekillendiriyorsunuz. Oldukça kolay ve güzel gözüken bu çalışmayı sizde evinizde eğlenerek yapabilirsiniz. Öncelikle evde ahşaptan sehpa yapmak için malzemeler ;

  • ahşap tahta.
  • vida ve tornavida.
  • sprey boya.
  • vernik.
  • yapıştırıcı.

Malzemeler resimli anlatımda gözükmese de sağlamlaştırmak adına yazdım. Sizler de yapacağınız ahşaptan sehpa yapmak istediğinizde bu güzel resimli anlatımdan yararlanarak kolaylıkla bu güzel sehpa çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Yazımın başında da belirttiğim gibi bir marangoza şablonları kolaylıkla yaptırabilir ve geri kalanını siz evinizde kendi elinizle yapabilirsiniz. Evde kolay sehpa yapmak isteyenler için resimli anlatım ise şöyle ;

evde-ahsaptan-sehpa-yapmak

Evde kolay sehpa yapmak isteyenler için paylaştığım bu güzel çalışmayı umarım beğenirsiniz. Sizde evinizde buna benzer çalışmaları yap boz mantığı ile taslağını çıkarıp kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://inhabitat.com/andreas-kowalewskis-wedge-side-table-is-a-genius-single-material-flatpack-design/andreas-kowalewski-wedge-table-2/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*