Evde Alçıdan Çakıl Taşlarıyla Vazo Süsleme Projesi


Evde Alçıdan Çakıl Taşlarıyla Vazo Süsleme Projesi

Alçı çalışmaları ile ilgili uzun süredir bir paylaşımda bulunmamıştım. Bu yazımda sizlere çok güzel ve eğlenceli bir çalışma paylaştım. Evde alçıdan çakıl taşlarıyla vazo süsleme projesini bu yazımda resimli anlatım olarak sizlere paylaşıyorum. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı evinizde sizde eğlenerek yapabilirsiniz. Alçıdan yapılan diğer çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap kategorisinde bulabilirsiniz.

Alçıdan vazo süslemesi için malzemeler ;

  • alçı.
  • boş teneke kutu.
  • çakıl taşları veya benzeri küçük taşlar.
  • temizlik bezi.
  • yapay veya gerçek çiçek.

Çalışmaya başlamadan önce boş teneke kutunun üzerini alçıyla kaplamanız gerekiyor. Alçı ile sardığınız boş teneke kutunun üzerine küçük farklı renkte veya aynı renkteki çakıl taşlarını dizmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi yaparken alçının donmasından önce temizlik bezi ile taşları silerek ilerlemeniz gerekiyor. En son halini gördüğünüzde iyi ki bu çalışmayı yapmışım kanısına varacaksınız. Gerçekten çok güzel gözüken bir çalışma ve harika bir saksınız olmuş olacak.

evde-alcidan-cakil-taslariyla-vazo-susleme-projesi

Kullanacağınız teneke kutunun boyutuna göre ister vazo isterseniz de saksı olarak bu çalışmayı yapıp kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Gipstopf – plaster pot – plâtre pot

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*