Evde Alçıdan Mumluk Yapımı – Resimli Anlatım


Evde Alçıdan Mumluk Yapımı – Resimli Anlatım

Bu makalemde sizlere evde alçıdan mumluk yapımı ile ilgili güzel bir çalışma paylaştım. Paylaştığım resimli anlatımda harç kullanılarak yapılmış. Ancak bu çalışmayı alçıdan yapmanızı öneririm. Evde alçı ile bir şeyler yapmayı seviyorsanız? bu yazımda paylaşacağım çalışmadan fikir edinebilirsiniz. Öncelikle yapacağınız mumluk için bir kap yani kalıp yapacağınız bir şablon bulmanız gerekiyor. Dondurma kutularını da bu çalışmayı yapmak için kullanabilirsiniz.

Öncelikle dondurma kutusuna 3 adet mumluk yapacağınız yer için küçük bardak veya benzeri bir şeyi ters çevirerek dondurma kutusuna sabitlemeniz yeterli olacaktır. Ardından alçıyla veya harç ile dondurma kutusunun içini iyice doldurup, donmasını bekleyeceksiniz. Donma işlemi sonrası alçıdan mumluk yapımını tamamlamanıza az bir zaman kaldı demektir.

Donduktan sonra resimlerde görüldüğü gibi daha önceden yerleştirdiğiniz küçük bardak veya benzeri yerin deliğini oyarak veya kırarak açabilirsiniz. Daha sonra o kısma eritilmiş mumu ipini bir çubuğa bağlayarak döktükten sonra donduğu zaman, artık sizinde harika bir alçı mumluğunuz olmuş olacak. Yaptığınız dekoratif mumluk çalışması ile evinize harika bir dekor yapmış olacaksınız. Muhtemelen banyonuzda kullanacağınız bu güzel mumluk çalışmasını beğendiyseniz yorum yazmayı unutmayınız.

Çalışmayı yapmada zorlandıysanız veya yapamadıysanız bize bu makalenin altında yer alan yorum kısmından yazın, size gerekli yardımı yapabiliriz. Resimli anlatımda betondan mumluk yapılışı anlatılmış. Ancak biz size alçıdan yapmanızı öneririz. Hem daha kolay hem de betonla, harçla uğraşamam diyenler olabilir. Kolay gelsin.

Bu güzel çalışmayı daha değişik şekillerde ve kalıplarda yapabilirsiniz. Bu resimli anlatım sadece bir örnek çalışma olup, farklı projeler buldukça sizlere buradan paylaşmaya devam edeceğim. Bu günlük bu kadar… kolay gelsin.

source : http://homesthetics.net/diy-project-series-7-step-tutorial-diy-concrete-candle-holder/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*