Evde Balondan Alçı Kalıbı Yapmak


Balon kullanarak üzerini alçı sürdükten sonra kurumasını bekleyin ve ortaya harika kalıplar çıktığını görün. Size daha önceki yazılarımda da buna benzer çalışmalar paylaşmıştım. Balondan alçı kalıp yapmak isteyenler bu paylaştığım çalışmadan yararlanarak değişik çanaklar, süs vazolar, mumluklar yapabilirler.

Balondan mumluk yapmak için daha önce de benzer bir çalışma paylaştığımı hatırlıyorum. Bu yazımda sizlere evde balondan alçı kalıbı yapmak için resimli anlatım paylaştım. Daha doğrusu alçı benzeri hızlı donan malzemeleri kullanarak balonu kalıp yapmada kullanabilirsiniz. Balonu şişirdikten sonra çabuk donan ince veya kalın malzemeleri balonun üzerine sürmeniz yeterli oluyor.

Akabinde balonu patlatabilir ve altındaki kalıbı çeşitli amaçlarda kullanabilirsiniz. Balondan alçı vazo yapmak için kullanabilirsiniz. Yine balondan alçı çanak olarak da düşünebilirsiniz. Benzer çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap veya dekorasyon bölümlerinde bulabilirsiniz. Şimdi sizleri balondan alçı çanak yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

evde-balondan-alci-kalip-yapmak

Balondan alçı vazo yapmak içinde kullanabileceğiniz bu güzel çalışma sayesinde harika eşyalar yapabileceksiniz. Balondan alçı mumluk yapmak için de kullanabilirsiniz. Değişik fikirlerde bu örneği kullanarak kendinize harika çalışmalar sonucu eşyalar yapabileceğinizi unutmayın. Resimli anlatımda çok güzel bir mumluk yapılmış.

Sizde balondan alçı veya benzeri malzeme ile kolay mumluk yapabilirsiniz. Balon her zaman kalıp olarak iyi bir malzemedir. Hem istediğiniz şekle hemen girer. Hem de patlattıktan sonra geriye izi kalmamaktadır. Bu tür çalışmalarda mutlaka balonları kalıp yapmada tercih etmelisiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.listotic.com/25-genius-craft-ideas/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*