EVDE ÇİM ADAM NASIL YAPILIR?

evde-cim-adam-yapimi7-e1439810768432-590x415

Kolay çim adam yapımı

Evde kolay çim adam yapılışı ile ilgili paylaşacağım örnek resimlerden yararlanarak sizde evde kolay bir şekilde çim adam çalışması yapabilirsiniz.

Özellikle bu güzel çalışmayı çocuklarınızla yaparsanız hem onları mutlu etmiş olursunuz, hem de eğlenceli zaman geçirmiş olursunuz. Evde çim adam yapımı ile ilgili bir önceki yazımda pet şişeden çim adam yapımıyla ilgili resimli anlatımlar paylaşmıştım.

Bu yazımda ise tül çoraptan çim adam yapımı ile ilgili örnek çalışmalar paylaşacağım. Yapacağınız çim adam çalışmasını keçe ile süsleyebilir ve kıyafet şekilleri yapıp, daha güzel gözükmelerini sağlayabilirsiniz.

Evde çoraptan çim adam yapımı ile ilgili olarak, çorabın içine toprak konulduktan sonra kulak ve yüzün şeklini kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha sonra düzenli olarak evde sulamanız yetecektir. Küçüklerin çok hoşuna gidecek bu güzel çalışmayı mutlaka yapmalısınız.

Evde çim adam yapılışı ;

– Çim adamınızın hangi boyutlarda olacağını belirleyin. Naylon çorabı ayak kısmından belirlediğiniz boyda kesin.
– Çorabın içerisine çim tohumlarını dökün.
– Çorabı ters çevirip, tohumların üzerine talaş dökün. Talaş yerine toprak da kullanabilirsiniz.
– Süsleme işlemini gerçekleştirin, göz – kulak – burun gibi kısımlarını isteğinize göre yapın.
– Yüz hatlarını kumaş, keçe, kurdele kullanarak yapabilirsiniz. Makarna ile de kaş ve bıyık kısımlarını yapabilirsiniz.
– Her gün düzenli olarak sulayın ve 1 hafta içerisinde çim adamınızın saçlarının çıktığını göreceksiniz.

Kolay gelsin.

Rasen Mann – lawn man – pelouse homme

Kolay çim adam yapımını çocuklarınızla birlikte yaparak hem onların eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlamış olursunuz. Hem de onlara bu güzel çalışmaları yaptırarak toprağı sevmek veya geri dönüşüm çalışmaları ile oyuncak yapmayı sevdirebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

2 Comments on EVDE ÇİM ADAM NASIL YAPILIR?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*