Evde Çoraptan Oyuncak Yapmak


Çoraptan yapılan oyuncaklara bayılıyorum. Hem kolay oluyor, hem de kullanmadığınız çoraplarınızı oyuncak yaparak değişik el yapımı oyuncaklara sahip olabiliyorsunuz. Hem de yapımı oldukça kolay. Sizlere bu yazımda evde çoraptan oyuncak yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Adımları takip ederek sizde çorapları uygun yerlerden keserek daha sonra içini pamuk veya yün ile doldurduktan sonra dikmeniz yeterli olacaktır. Gözlerini ise düğme veya boncuk türü malzeme ile oluşturabilirsiniz. Yaptığınız çorap oyuncak modelini evde süs olarak kullanabilirsiniz. Yada çocuklarınıza oynamaları için sağlıklı oyuncak olarak önüne koyabilirsiniz. Gerçekten eğlenceli olan bu çalışmayı yapmak için kullanacağınız malzemeler ise şöyle ;

  • eski çift çorap.
  • iğne iplik.
  • pamuk veya yün.
  • düğme yada boncuk.

Parçaları kestikten sonra çorap oyuncak modelinin içini pamuk yada yünle doldurun. Ardından dikin ve üzerine gözlerini ilave ettikten sonra oyuncağınızı tamamlayın. Süs olarak kullanabileceğiniz bu güzel çoraptan oyuncak yapmak çalışmasını arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz. El yapımı oyuncak yapmak isteyenler bu modeli kendine göre geliştirebilirler. Şimdi sizleri çoraptan oyuncak yapmak isteyenler için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

evde-coraptan-oyuncak-yapmak

Evde kullanmadığınız çorapları oyuncak haline getirebilirsiniz. Eski çoraptan oyuncak yapmak isteyenler için daha farklı çalışmaları sitemizde yer alan değerlendirme ve geri dönüşüm kategorileri ile kendin yap bölümünde de paylaşmıştım. Aynı zamanda bu çalışmanın benzerlerini bu yazımın sonunda da karşınıza çıkan benzer yazılar kısmından ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://thewhoot.com.au/whoot-news/crafty-corner/sock-animal-tutorials

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*