Evde Değişik Yastıkların Yapılışı


Evde değişik yastıkların yapılışıyla ilgili araştırdığımda karşıma çok sayıda örnek ve değişik proje çıktı. Her zaman değişik ve şekilli yastıklar görünce eğer satılıyorsa hemen almak isteriz. Yada nasıl yapıldığını çözüp ve anlayıp, evde kumaş parçalarından bizde yapmak isteriz. Bu yazımda sizlere hem öğretici video, hem de slayt şeklinde değişik yastık modelleriyle birlikte yine resimli anlatım şeklinde örnekler paylaştım. İlginizi çekeceğini düşünüyorum.

Evinizde bulunan yastıklarınızın mobilyalarınıza uymadığını mı? düşünüyorsunuz. Dert etmeyin, artık pratik bir şekilde bu yazımızın tamamını okuduktan sonra resimli anlatımlara göre sizde kendi yastığınızı dikebileceksiniz.

Paylaşacağım çalışma sayesinde sizde evinizde farklı ve değişik yastıklar yapabileceksiniz. Bu tür çalışmaları seviyorsanız sitemizde yer alan kendin yap kategorisine her gün yeni projeler ve yapılışlarını anlatan çalışmaların yazılarını ekliyorum.

Evde değişik yastıkların yapılışı ile ilgili bu yazımda paylaşacağım resimli anlatım tamamen bir örnek çalışmadır. Siz benzerini farklı desenli keçe veya kumaşla yapabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları bize gönderebilirsiniz. Evde kolay değişik ve farklı yastıklar yapıyorsanız mutlaka bize gönderin yayınlayalım.

Hem modeli, hem rengi hemde nasıl yapacağınıza her haliyle siz karar vereceksiniz. Kumaş olarak dilerseniz evinizde eskimiş kazakları da kullanabilirsiniz. Yada keçe kullanarak da yastıkları şekillendirebilirsiniz.

Malzemeler :

– İki renk yün veya keçe kumaşı.
– Üç renk kumaşın rengine uygun ip.
– İğne.
– Makas.
– Baklava desenlerini kumaşa tutturabilmek için toplu iğne.

Öncelikle baklava şeklinde kumaşımızı kesmekle başlıyoruz.

Kestiğimiz tüm baklava desenlerini alttaki kumaşın boyuna ulaşıncaya dek kesip, yerleştiriyoruz.

Tüm kumaşı küçük baklava desenleri şeklinde döşeme işlemine geçiyoruz. Böylece kesme işlemimiz de bitmiş oluyor.

Küçük baklava desenlerini bir toplu iğne yardımı ile alttaki kumaşa kaymaması için tutturuyoruz.

Kaba bir dikişle desenleri kumaşa sabitliyoruz.

Yastığın ön bölümünün arka yüzü bu şekilde gözükecek.

Daha sonra yastıklara uygun olan bir renkteki ip ile sağlam bir şekilde dikiyoruz. Böylece yastığımızın ön yüzünü tamamlamış oluyoruz.

Yastığımızı arka astarıyla birleştirip, içine elyaf koyduktan sonra artık yastığımız son halini alıyor. Güle güle kullanın.

Farklı bir şekilde dekoratif yastık yapımı ile ilgili video.

different pillows – oreillers différents – verschiedene Kopfkissen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*