Evde Deniz Taşlarından Kolay Paspas Yapmak


Arkadaşlar bu yazımda sizlere çok güzel ve eğlenceli bir çalışma paylaştım. Evde deniz taşlarından kolay paspas yapmak isteyenler için paylaştığım resimli anlatımda tüm detaylar paylaşılmış. Adım adım nasıl yapacağınız gösteriliyor. Öncelikle çoğumuz denize gittiğimizde, deniz kenarındaki taşları toplamayı severiz.

Çakıl taşından paspas yapmak için daha önce de buna benzer bir çalışma paylaşmıştım. Bu çalışma bana farklı geldi ve bunu da sizlere paylaşmak istedim. Altta paylaştığım deniz taşından kolay paspas yapmak için resimli anlatımda ki malzemeleri sayacak olursak ;

  • deniz taşları veya çakıl taşları.
  • yapıştırıcı.
  • kalın karton veya paspas malzemesi.
  • sprey boya.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilir veya eklemeler yapabilirsiniz. Öncelikle çakıl taşlarını sprey boya ile aynı renge veya farklı bir renge boyayabilirsiniz. Onlar kurumaya dururken, siz paspas olarak kullanacağınız çalışmanın zemin kısmını yani taşları üzerine yapıştıracağınız kısmı hazırlamaya devam edebilirsiniz. Kalın karton veya keçe türünde bir malzeme kullanabilirsiniz.

Yapıştırıcıyı iyi sürdükten sonra taşları tek tek ve sıkı sıkı yapıştırmanız gerekiyor. Yapıştırma işlemi bittikten sonra paspasın donmasını beklemelisiniz. Ardından çakıl taşından kolay paspas yapma çalışmasını da tamamlamış olursunuz. Şimdi sizleri deniz taşından paspas yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

evde-deniz-taslarindan-kolay-paspas-yapmak

Gördüğünüz gibi oldukça güzel yapılmış. Siz ister yuvarlak paspas yapın, isterseniz kare yada dikdörtgen paspaslar yapabilirsiniz. Önemli olan boşluk bırakmadan ve hepsini aynı hizada yapıştırmaktır. Çünkü birisi büyük birisi küçük olduğunda üzerine basmanız da zorlaşabilir.

Bu yüzden seçmece taşlarla bu çalışmayı rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım deniz taşından paspas yapmak için resimli anlatıma benzer diğer çalışmaları sitemizdeki dekorasyon ve kendin yap bölümlerinde farklı olanlarını bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/214663030

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*