Evde Dikişsiz Yastık Yüzü Yapmak


Artık yattığımız veya yaslandığımız yastıkların yüzünü yani kılıfını dikiş işlemi yapmadan geçirme usulü değiştirebileceksiniz. Artık günümüzde yastıklar için fermuarlı kılıflar mevcut. Fakat bu yazımda paylaştığım evde dikişsiz yastık yüzü yapmak için resimli anlatımda gösterildiği gibi sarmalama tekniği ile kaplıyorsunuz. Herhangi bir iğne iplik işlemi yok.

Dikiş işlemi de olmayan bu güzel çalışmayı sizde hoşlandığınız kumaşları kullanarak yapabilirsiniz. Yapmanız gereken yastık kılıfı yapmak için kumaşınızı belirlemek ve yastık boyutundan epey büyük bir kumaş parçasını üstüne kapama şeklinde katlamak ve arkasından kurdele gibi bağlamak yeterli olacaktır. Evde dikişsiz yastık yüzü yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

evde-dikissiz-yastik-kilifi-yapmak

Son karede gördüğünüz gibi yastık kılıfını arkadan bağladıktan sonra yastığınızın artık bir yüzü var. Bu şekilde sizde kumaş fazlalıklarınızı yastık yüzü olarak kullanabilirsiniz. Üstelik dikmenize gerek bile yok. Bu tür pratik çalışmalar sayesinde evinizde zorlanmadan çok güzel kılıflar yapabilirsiniz. Beğendiğiniz kumaşları yastık yüzü olarak kullanabilirsiniz.

Evde kumaştan yastık yüzü yapmak için farklı desenlere sahip parça kumaşlar kullanabilirsiniz. Sanırım buna benzer başka bir çalışma paylaşmamıştım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı güllü desenli kumaşlar veya değişik desenli kumaşlardan yastık yüzü yapabilirsiniz. Evde kolay yastık yüzü yapmak için kumaştan veya değişik malzemeler de kullanabilirsiniz. Evde kumaştan yastık kılıfı yapmak için değişik çalışmalar buldukça bu başlık altından sizlere paylaşmaya devam edeceğim. Kolay gelsin.

source : http://www.stylemotivation.com/28-insanely-easy-and-clever-diy-projects/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*