Evde Dondurma Çubuğundan Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım

Hayal gücü geniş ve tasarım kabiliyeti olan insanların bileklik yapımında kullandıkları malzemeler sınır tanımıyor. Bunlardan birisi de evde dondurma çubuğundan bileklik yapımı resimli anlatım olarak biliniyor. Birçok materyal oldukça basit işlemlerle kullanılabilir aksesuarlar olarak ortaya çıkıyor. Özellikle yaz aylarında rengarenk bileklikler kadınların tercihi oluyor.

Dondurma çubukları kullanılarak çok şık tahta bileklikler elde etmek mümkün oluyor. Geniş tahta dondurma çubukları, beyaz tutkal, çift taraflı geniş kapak, bant ve bileklikleri süslemek amacıyla kullanılacak desenli kumaş parçaları evde dondurma çubuğundan bileklik yapımı resimli anlatım için yeterli oluyor.

Bileklik yapımına başlamadan önce tahta dondurma çubukları yumuşamalarını sağlamak için bir saat kadar sıcak suda kaynatmak gerekiyor. Yumuşayıp kırılmayacak kıvama geldiğinde kullanacak olan kişinin bilekliklerinden biraz daha geniş olan kapakların içine yuvarlak olarak yerleştirilir. Bu kapakların içindeki dondurma çubukları istenen şekli aldığında bir gün boyunca güneş altında bırakılarak kurumaya bırakılır.

Bileklikler kuruduktan sonra süsleme aşamasına geçilir. Süsleme için dekoratif bantlar veya desenli kumaşlar kullanılabilir. Bu tamamen bilekliği yapan kişinin zevklerine ve yaratıcılığına bağlı olarak şekillenir.

Süsleme işlemi tamamlandıktan sonra üzerlerinden beyaz tutkal geçirilirse çok daha dayanıklı hale gelecektir fakat tutkalın yarı yarıya sulandırılmış olması gerekmektedir. Tahta dondurma çubuğundan yapılan bileklikler böylece kullanılır hale gelmiş olur. İstenirse tek olarak istenirse değişik desenlerle çoklu olarak takılabilmektedir ve hem yazlık hem de kışlık kıyafetlerle çok şık durmaktadır.

source : https://www.craftaffection.com/2011/06/super-cute-bracelets.html

Loisir bar bracelet – hobby bar wristband – Hobby bar Armband

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Dondurma Çubuğundan Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım için yorumda bulun

    Evde Dondurma Çubuğundan Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Dondurma Çubuğundan Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım için ilk yorumu yapabilirsin.