Evde El Kuklası Yapımı – Resimli Anlatım


Evde El Kuklası Yapımı – Resimli Anlatım

El kuklası yapımı ile ilgili paylaştığım çalışmalardan farklı olarak bu makalemde çok değişik bir kukla projesi paylaştım. Yapımını resimli anlatımlarla öğrenebilecek ve sizde çocuklarınızı eğlendirecek veya eviniz için süs olarak kullanabileceğiniz el kuklaları yapabilirsiniz. Evde el kuklası yapımı ile ilgili daha önce keçeden el kuklası yapımı çalışmasını paylaşmıştım. El kuklası yaparak çocuklarınızı eğlendirebilir ve onları mutlu edebilirsiniz.

Keçeden kukla yapımı çalışmasında sadece keçe veya kumaş kullanılmaktaydı. Ancak bu çalışmada folyo kağıdı, boya, yapıştırıcı, kumaş kullanılmaktadır. Resimli anlatımlarda öncelikle örnek çalışmalar yer almaktadır. Yapımını anlatan çalışmalar ise adım adım yine resimlerde belirtilmiştir. El kuklası yaparak evinizde süs olarak kullanabilir veya çeşitli el oyunları sergileyebilirsiniz. El kuklası nasıl yapılır? diyenlerde yine bu çalışmadan yararlanarak kukla yapımını kolaylıkla öğrenebilirler.

Kumaştan kukla yapımını yine sitemizde bulabilir ve bu makalemin sonunda yer alan benzer yazılar bölümünde bulabilirsiniz. Kukla yaparak para da kazanabilirsiniz. Evden para kazanmak isteyen bayanlar bu çalışmayı yapmayı öğrenebilirler ve turistik yerlerde turistlere sarkaç süs olarak da satabilirler. Yapılan kuklalara ip eklenerek sarkaç süs şekline de çevrilebilir. Sarkaç süs için yaptığınız kuklanın üst kısmına ip kullanmanız yeterli olacaktır.

El yapımı kukla yapılışı ile ilgili örnek resimler ve anlatımlı çalışmalar ise şöyle ;

Yapımını öğrendikten sonra sizde el kuklası yapmayı öğrenebilir ve evden para kazanmak isterseniz bu güzel çalışmayı yapmayı öğrenerek satacak ürünlere sahip olabilirsiniz. El kuklası deyip geçmeyin bir kaç ip ile sarkaç süse çevirebilirsiniz. Sarkaç süs yapımı ile ilgili birçok çalışmayı sitemizde yer alan kendin yap kategorisinde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://krokotak.com/2013/03/homemade-puppets/

1 Comment on Evde El Kuklası Yapımı – Resimli Anlatım

  1. kızım fulya tutturdu kukla yapalım anne dıye arattım ılk sız çıktınız bu kuklayı yapmayı ogreneıcız artık tşkler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*