Evde El Yapımı Kolye Yapmak


Evde El Yapımı Kolye Yapmak

Bu yazımda sizlere çok güzel bir takı tasarım çalışması paylaştım. Evde takı yapmayı sevenler bu çalışmaya bayılacaklar. Kolay bulunabilecek malzemelerden harika kolyeler yapabilirsiniz. Bu çalışmanın adı ise evde el yapımı kolye yapmak isteyenler için el yapımı kolye yapılışı diyebiliriz. Kumaştan kolye yapımı ile ilgili de isimlendirebileceğimiz bu çalışma sayesinde harika bir el yapımı kolyeniz olacak. Kolye yapılışı ile ilgileniyorsanız ve bu tür çalışmaları yapıp satmayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Öncelikle evde kumaştan kolye yapımı ile ilgili malzemeler ;

  • kumaş vb.
  • iğne iplik.
  • ip.
  • inci türü malzeme.
  • keçe.

Hünerli elleriniz ile öncelikle resimli anlatımda gösterildiği gibi inci benzeri malzemeyi kumaş kurdele ile sarmanız gerekiyor. Sardıktan sonra iğne iplik ile onu sabit hale getirmelisiniz. Ardından keçe veya benzeri bir malzeme ile boynunuza ideal ölçü olarak arka plan yani yapacağınız çalışmaların üzerinde duracağı parçayı hazırlamanız gerekiyor. Daha sonra bu parçayı boynunuza asacağınız kurdele parçasını kesip, birleştirmelisiniz. Son işlem olarak hazırladığınız tek tek inci süslü kurdeleleri bu keçe veya benzeri malzemenin üzerine sabitlemeniz gerekiyor. Çalışma tamamlandıktan sonra ortaya harika bir kolye çalışması çıkmaktadır.

Bu güzel çalışmanın resimli anlatımları ise şöyle ;

Bu güzel çalışmayı yapıp turistik yerlerde çok rahatlıkla satabilirsiniz. Evden para kazanmak isteyen bayanlar bu çalışmayı mutlaka öğrenmeli ve yapmayı denemelidirler. Sitemizde yer alan kendin yap bölümü ile takı tasarım bölümünde bu tür çalışmalara çoğunlukla rastlayabilirsiniz. Yapımını anlatan detaylı anlatımları da yine ilgili bölümlerde bulabilirsiniz.

source : http://mentootlet.blogspot.hu/2015/09/rongynyaklanc.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*