Evde Eski Pencere Çerçevesinden Resim Albümü Yapmak


Türkiye’de bu tür pencereler var mı? yok mu? bilmiyorum ama… buna benzer pencerelerin olduğunu biliyorum. Ahşaptan çok gözlü pencereler olur. Hatta benim yaşadığım eski evde vardı. İşte bu çalışma tam da o pencere çerçevesi ile yapılırmış. Sizde de bu tür benzer pencere çerçeveleri varsa ve boşta duruyorsa onları değerlendirebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere paylaştığım kendin yap projesinde eski pencereden resim albümü yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Eski pencere çerçevesinden duvara resimlik tablo şeklinde çalışmalar yapabilirsiniz. Evde bu tür eski pencereleriniz yoksa, marangozlardan aynı gözlere sahip pencere şeklinde ahşap tahtadan çerçeveler yaptırabilirsiniz. Beyaza da boyadığınız da oldu bitti.

Eski pencereden resim albümü yaparak evinizde boş duvara asabilirsiniz. Üzerine askı tutacakları da koyabilirsiniz. İlginç ve değişik bir çalışma olarak gözüme çarptı. Belki denemek isteyenler veya ben yaparım diyenler olabilir. Bu yüzden paylaştım. Evde eski pencere çerçevesinden resim albümü yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

eski-pencereden-duvara-resim-albumu-yapmak

Pencerelerin her bir bölmesine resimleri yerleştirdikten sonra hazırladığınız bu büyükçe panoyu evinizdeki duvara asabilirsiniz. Evinize gelenler onun bir eski pencere olduğunu anlayamayacaklar. Hatta nereden satın aldığınızı dahi sorabilirler. Bu tür değerlendirme çalışmalarını sitemizde ilgili kategoride bulabilirsiniz. Yine bu yazımın altında değerlendirme projelerine ulaşabilirsiniz. Evde eski pencereden duvara resim albümü yapmak için bu güzel resimli anlatımdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Zor gözükmüyor, kolaylıkla yapacağınıza inanıyorum. Kolay gelsin.

source : http://www.diycraftsdecor.com/great-and-cheap-old-door-ideas-for-home-decor/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*