Evde Gazeteden Kase Yapımı – Resimli Anlatım


Evde Gazeteden Kase Yapımı – Resimli Anlatım

Muhtemelen evinizde eski gazeteler birikmektedir. Genelde eski gazeteleri bir şeyi sarmak için veya ambalajlamak için kullanırız. Peki hiç gazeteden evinize yarayışlı güzel bir kase yapabileceğiniz aklınıza geldi mi? gelmediyse artık bu makalemden sonra sizde evinizdeki eski gazeteleri atmak yerine onları harika bir kaseye dönüştürebileceksiniz. Eski artık gazetelerin sayfalarını ayırdıktan sonra altta gösterilen resimli anlatımdaki aşamalardan sizde geçirip, eviniz için harika bir hasır görünümlü kase veya kaplar yapabilirsiniz.

Eski gazeteden sepet yapımına benzer bir çalışmayı daha önce sizlere sitemizde kendin yap kategorisinde paylaşmıştık. Bu makalemde ise yine sizlere gazete sayfaları kullanılarak harika bir kap veya kase yapılışının anlatımını paylaştım. Resimli anlatımda gösterilen çalışmayı sizde evinizde zorlanmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Öncelikle malzemeler ;

  • eski gazeteler.
  • yapıştırıcı.
  • boya.
  • makas.

Malzemeler kolay bulunur olduğu için herhangi bir masraf yapmanıza da gerek yok. Öncelikle gazete sayfalarını tek tek ayırıp, resimde göründüğü gibi kıvırıp uzunca çubuklar haline getirmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra yine resimli anlatımda gördüğünüz gibi uzun gazete çubuklarını bir sülük yapıyormuş gibi iç içe sarmanız gerekiyor. Sarma işleminde yapıştırıcı kullanmanız gerekir. Çünkü bıraktığınızda sardığınız çalışma açılacaktır.

Yapıştırıcı yardımı ile iç içe büzüştürdüğünüz gazeteden çubukları aşama aşama yapıp hasır görünümlü kasenin görüntüsünü ortaya çıkartmış olursunuz. En son resimdeki gibi hasır sepet görünümlü olmasını istiyorsanız kahverengi veya urgan ip renginde boyamanız yeterli olacaktır.

Bu tür çalışmalar yapıp turistik yerlerde kolaylıkla satabilirsiniz. Birçok hanım evden para kazanmanın yollarını aramaktadır. İşte size fırsat… bu çalışmayı öğrenin ve sizde hobi merkezi makalepark.com sayesinde para kazanacak bilgili projeler öğrenin. Üstelik ücretsiz bir şekilde sitemizdeki tüm çalışmaları öğrenebilir ve sizde yapıp satabilir, para kazanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

evde-gazeteden-kase-yapimi

Yaptığınız bu güzel hasır görünümlü sepetin içine türlü aksesuarlar veya süslemeler koyabilir ve evinizi mükemmel bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Yaptığınız hasır sepetin içine koymayı düşündüğünüz yapay çiçeklerin dahi yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-newspaper-dish/

2 Comments on Evde Gazeteden Kase Yapımı – Resimli Anlatım

  1. buna benzer bır calısmayı yıne sıtenızde gormustum ve yapmıstım. cok tesekkur ederım.

  2. gazete değerlendirme çalışmalarını ilk kez gördüm. tuhaf doğrusu böyle şeylerin yapıldığını bilmezdim. sağolun güzel paylaşım. dostlara önereceğim sizi makalepark

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*