Evde Kabak Şeklinde İğnedanlık Yapmak


Evde dikiş dikmeyi seven kadınlar için iğnedanlıklar vazgeçilmez olur. Bu kadınlar için evxe kabak şeklinde iğnedanlık yapmak son derece kolay olacaktır. Sadece kabak motifi değil sayısız iğnedanlık modeli vardır ve bu modellerin hazırlanışı internet üzerinde detaylı olarak anlatılmaktadır. Bileğe takılmak suretiyle kullanılan bileklik iğnedanlık, parmağa takılan yüzük iğnedanlık gibi seçenekler vardır.

Kadınlar bunların içinden kendileri için en rahat kullanabileceklerini düşündükleri modelleri seçip uygulayabilirler. Kumaş seçiminde özgür davranabilirler tek renk ya da renkli iğnedanlıklar hazırlayabilirler. Farklı renklerde kumaşlar, iğne, iplik, makas, elyaf ve boncuk evde kabak şeklinde iğnedanlık yapmak için gerekli olan malzemelerdir.

Balkabağını anımsatan bir çiçek motifi kalıbı temin edildikten sonra bu kalıp ile kumaşlar çizilir. Yaklaşık yarım santim kadar bir pay bırakılır ve kumaşlar kesilir. İki farklı kumaş yüzü içe bakacak şekilde dikilir fakat bir miktarda boşluk bırakılır. Bu boşluktan kumaşlar tersyüz edilir. Boşluktan balkabağı motifinin içi elyafla doldurulur ve açıklık dikerek kapatılır.

Motifin tam ortasından iğne batırılır ve arkasından çıkarılır. İğne ile iplik kullanılarak bal kabağı motifine dilim verilir ve bu dilimler bir boncuk ile sabitlenir. Sonucunda ortaya çok şık bir balkabağı motifli iğnedanlık çıkacaktır.

Kadınlar bu şekilde balkabağı ya da farklı motiflerde iğnedanlıklar üretebilirler. Model ve kumaş seçiminde olabildiğince özgür davranmak mümkündür. Hepsinin ortak özelliği ise yapılan iğnedanlığın içini elyaf malzemesi ile doldurmaktır.

kumastan-kabak-seklinde-ignedanlik-yapmak
Evde Kabak Şeklinde İğnedanlık Yapmak

source : http://stylowi.pl/13193709

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*