Evde Kağıt Tabaktan Duvara Tavşan Süs Yapımı – Resimli Anlatım


Evde Kağıt Tabaktan Duvara Tavşan Süs Yapımı – Resimli Anlatım

Kağıt tabakları kullanarak evinize harika süslemeler yapabiliyorsunuz. Bu yazımda sizlere kağıt tabakları kullanarak harika bir tavşan süs çalışması yapabilmenizi gösteren resimli anlatımlar paylaştım. Anlatımlı resimlerde gösterilen adımları gerçekleştirerek sizde evde kağıt tabaktan duvara tavşan süs yapabilirsiniz. Yaptığınız süs çalışmasını çocukların odasına asabilir ve çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Kartondan tavşan yapımı ile ilgili daha önce sizlere çalışmalar paylaşmıştım. Hatta kendin yap kategorisine girecek olursanız birçok güzel çalışmanın yapılışını resimli anlatım ve anlatımlı video şeklinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Çocuklarınızın odasını güzelleştirmek için yine kapı süsü yapımı ile ilgili paylaştığım çalışmalara da mutlaka göz atmalısınız. Yapımı oldukça kolay olan kapı süsü yapılışı ile ilgili çalışmaları sizde evinizde eğlenerek yapabilirsiniz.

Bu yazımda paylaştığım çalışmada kullanılan malzemelerin ne olduğuna geçmek istiyorum ;

  • kağıt tabaklar.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • boya.
  • pamuk.
  • düğme.

Malzemeleri hazır ettikten sonra hemen resimli anlatımda bahse konu tavşan çalışması için ilk adımdan itibaren kesme işlemine başlayabilirsiniz. İlk etapta yapacağınız çalışmada iki kağıt tabağı birbirine yapıştırmanız gerekiyor. Bir nevi ufo şekline dönüştürdükten sonra yapmanız gereken tavşanın kulaklarını kesip, yaptığınız çalışmaya yapıştırmaktır. Ardından tavşanın gözlerini ister düğmeden isterseniz renkli fon kağıdından yapabilirsiniz. Yine yüz şeklinde ağız kısmı için pamuk kullanabilirsiniz.

Detaylı yapımı için altta paylaştığım resimli anlatımdan mutlaka yararlanın ve adımları atlamadan çalışmayı başarıyla tamamlayın. Yaptığınız çalışmaya en son bir ip ile evinizin istediğiniz bir duvarına asabilirsiniz. Bu çalışmayı saat olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için yaptığınız çalışmanın tam ortasına bir delik açıp, kullanmadığınız bir saatin akrep, yelkovan ve motor kısmını monte edebilirsiniz.

Kağıt tabaktan tavşan oyuncak yapılışı ile ilgili resimli anlatım ise şöyle ;

Gördüğünüz gibi çalışma tamamlandıktan sonra kapı süsü olarak da kullanılabiliyor. Dilerseniz içerisine bayram şekeri koyabilir ve çocuklar için kapıya bu çalışmayı asabilirsiniz. Oldukça güzel ve keyifli bir çalışma sonrası sizlere tekrar görüşmek dileklerimizle…

source : http://bestoutofwaste.org/paper-plate-bunny-bag/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*