Evde Kağıttan Kulaklı Köpek Kartı Yapmak

Evde Kağıttan Kulaklı Köpek Kartı Yapmak

Kağıttan yapılan çalışmaları origami yani kağıt katlama kategorisinde sıkça paylaşıyorum. Bu yazımda ise sizlere paylaşacağım çalışma yine kağıttan yapılıyor. Evde kağıttan kulaklı köpek kartı yapmak adlı bu başlığımda paylaşacağım resimli anlatımdan yararlanarak sizde kağıttan köpek kartı yapabilirsiniz. Bu çalışmayı özellikle çocuklarınız çok sevecekler. Kağıt katlama tekniği ile dilini çekerek kulaklarını kaldıracağınız kağıttan köpek kartı çalışmasını kolaylıkla yapabileceksiniz.

Kağıttan kulaklı köpek kartı yapımı ile ilgili paylaştığım resimli anlatımdaki aşamaları takip ederek, bu güzel ve enfes çalışmayı yapabilir ve evinizde süs olarak da kullanabilirsiniz. Daha çok bu çalışmayı çocuklarınızın odasında dolaplarına veya çocuk odası duvarına asabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • el işi kağıdı veya eva kağıdı.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • boya.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk olarak farklı renkteki el işi kağıtlarını resimli anlatımlarda görüldüğü gibi kesmeniz gerekiyor. Ardından gösterilen yerlerden yapıştırıp, birleştirme işlemini yapabilirsiniz. Sonuç olarak ortaya dilini çekince kulakları kalkan ve gözleri gözüken kağıttan köpek kartı çalışması çıkmaktadır. Bu güzel çalışmayı resimli anlatımdaki adımları takip ederek çok kolay bir şekilde sizde evinizde yapabilirsiniz. Benzer çalışmaları eva kağıdı bölümünde ve kağıt karton kategorilerinde sıkça bulabilirsiniz. Kağıt katlama sanatı ile ilgileniyorsanız da hemen origami bölümüne göz atmanızı öneririm. Bu yazımında sonunda ilginizi çekecek kağıt çalışmaları karşınıza çıkacak, o çalışmalara da ilgili bölümlerden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu güzel çalışmayı okul öncesi ödevi olarak çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Çocuklarınıza okulda verilen el becerileri derslerinde de bu çalışmayı gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Biraz uğraştırıcı olsa da çalışma tamamlandıktan sonra harika bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu çalışmayı biraz geliştirip, saat olarak da kullanabilirsiniz. Bu sefer azcık kalın bir karton mukavva kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Kolay gelsin.

source : https://mmmcrafts.blogspot.com.tr/2012/06/guest-tutorial-for-craft-camp.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Kağıttan Kulaklı Köpek Kartı Yapmak için yorumda bulun

    Evde Kağıttan Kulaklı Köpek Kartı Yapmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Kağıttan Kulaklı Köpek Kartı Yapmak için ilk yorumu yapabilirsin.