Evde Kar Tanesi Örgü Modeli Anlatımı ve Yapımı

Şal, yelek, lizöz gibi birçok giyim eşyasında kar tanesi motifi yaygın olarak kullanılır ve evde kar tanesi örgü modeli anlatımı ve yapımı internet üzerinde en çok arama yapılan konular arasında yer alır. Kar tanesi motifi sadece giysi parçaları için kullanılmaz.

Dantel örtüler yapılırken de çok tercih edilen bir motiftir. Kar tanesinin mikroskobik görünümünü yansıtan bu motif çok estetik durur. Bu nedenle de bütün uygulamalarda en çok tercih edilen motif konumundadır.

İnternet üzerinden kar tanesi örgü motifi hakkında yapılan aramalarda birçok evde kar tanesi örgü modeli anlatımı ve yapımı hakkında çekilmiş video bulunmaktadır. Bu videolarda kar tanesi örgü modelinin yapımı hem görsel hem de anlatımlı olarak yer almaktadır.

Örgü tekniklerinden bir tanesi olan kar tanesi örgü modelinin hem görüntüsü çok güzeldir hem de örülüşü basittir. Her türlü örgüde rahatlıkla kullanılabilir ve örgü bebek hırka ile yeleklerine de çok yakışır. Kar tanesi modeli sekiz ilmek ve katlarından oluşur. Ayrıca beş ilmek daha örülür.

Modelin arka sırasında ters örgü uygulanır. Motif sadece ön yüzde verilmektedir. Her renk ipliğe çok yakışan bir modeldir fakat çok kalın iplerle kullanmaya çok uygun sayılmaz. Şal için yapılan örgülerde oldukça çok tercih edilir fakat hırka ve yelek uygulamalarına da çok yakışmaktadır. Bu motifin dantel olarak kullanımı da çok yaygındır.

evde-kar-tanesi-orgu-modeli-yapimi-anlatimli-videosu

Evde Kar Tanesi Örgü Modeli Anlatımı ve Yapımı

httpss://youtu.be/FbD5oOkCCWU

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Kar Tanesi Örgü Modeli Anlatımı ve Yapımı için yorumda bulun

    Evde Kar Tanesi Örgü Modeli Anlatımı ve Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Kar Tanesi Örgü Modeli Anlatımı ve Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.