Evde Karton Rulodan Duvara Süs Yapımı


Evde Karton Rulodan Duvara Süs Yapımı

Bu makalemde sizlere evde kolay bir şekilde karton rulo kullanarak duvara dekoratif süs yapımını anlatan bir çalışma paylaştım. Evde karton rulodan duvara süs yapımını anlatan resimli anlatımda gördüğünüz çalışmayı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha önce sizlere kartondan yapılan çalışmaları paylaşmıştım. Karton rulo bulamıyorsanız, bir karton koliyi rulo haline getirebilir ve yapıştırabilirsiniz. Bu çalışma için malzemeler ;

  • karton rulo.
  • yapıştırıcı.
  • desen için kağıt.

Karton rulonun iç tarafını beyaza boyarsanız hem daha güzel gözükecek. Hem de duvarınızda ki bu dekoratif süs daha profesyonel gözükmesini sağlayacak. Daha sonra karton rulonun dışını desenli bir kaplık veya kağıt ile kapladıktan sonra yapıştırmanız yeterli oluyor. Ardından yuvarlak ruloları 6’gen yapabilir ve duvarınıza monte edebilirsiniz. Yaptığınız karton rulodan panonun içine minyatür oyuncak süsleri veya çiçek gibi değişik süs çalışmaları yapabilirsiniz. İnanın çalışmayı tamamladıktan sonra evinize hoş bir hava katacak ve hatta çocuklarınızın odasına bu çalışmayı yaparsanız hem en sevdikleri oyuncaklarına bakarak uyumaya çalışırlar. Hem de çocuk odasını daha değişik ve havalı göstermiş olacaksınız. Yaptığınız karton ruloları üstte 2 adet, ortada 3 adet ve altta yine 2 adet olacak şekilde yapmalısınız. Daha değişik şekillerde de yapabilirsiniz. Bu size kalmış ve evinizin duvarında düşündüğünüz boyuta göre karton rulo boyutlarını da ayarlayabilirsiniz.

Duvarınızın rengine göre karton ruloların iç kısımlarını daha değişik renklere de boyayabilirsiniz. Kartondan yapılan çalışmaları sürekli olarak sitemizde paylaşıyorum. Bu makalemde paylaştığım çalışmaya benzer içerikler bu yazımın sonunda karşınıza çıkacak. O çalışmaları da incelemenizi öneririm. Kolay gelsin.

evde-karton-rulodan-duvara-sus-yapimi

Benzer çalışmaları sitemizde bulabilirsiniz. Gerçekten evi güzelleştiren bu güzel çalışmalarla hem çok para vermeden dekoratif olarak evinize çalışma yapmış oluyorsunuz. Hem de evinize gelenler bu güzel çalışmaları gördüklerinde nereden aldığınızı dahi sorabilirler. Yapımı oldukça kolay olan bu karton çalışmasını mutlaka öneririz. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*