Evde Kartondan Araba Yapımı – Resimli Anlatım


Evde minyatür oyuncak yapımı ile ilgili paylaşımlarıma kaldığım yerden devam ediyorum. Bu makalemde sizlere evde karton rulodan minyatür araba yapılışının resimlerini ve anlatımını paylaştım. Evde kartondan araba yapımı çalışması sayesinde çocuklarınızı mutlu edebilir ve onları sevindirebilirsiniz. Öncelikle malzemelerimize bakalım ;

  • tuvalet kağıdı rulosu.
  • pet şişe kapağı veya benzeri kapak.
  • kablo tutucu küçük civata ve plastiği.
  • makas.

Öncelikle tuvalet kağıdı rulosuna tam ortasına bir yarık açıp, açtığımız yarığı arabanın camı olarak kullanacağız. Daha sonra dört bir tarafına kablo tutucu plastik civatanın gireceği büyüklükte delikler açıyoruz. Sonrasında lastik görevi görecek kapakların tam ortasından delik açıp, civataları bu delikten geçirerek, tuvalet kağıdı rulosuna tekerlek olarak monte ediyoruz. Arabayı istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Resimli anlatımda örnek olarak sunulan örneğin aynısından da yapabilirsiniz. Dilerseniz siz malzemeleri kendinize göre derleyebilir ve farklı bir çalışma yapabilirsiniz. Buyurun resimli anlatımlara ;

Tuvalet kağıdına kabin bölümü için makasla kesiyoruz ve resimli anlatımdaki gibi adımları izliyoruz.

Dört adet kapağı lastik olarak kullanacağız. Hepsinin tam ortasına denk gelecek şekilde delikler açıyoruz.

Su tesisatçılarından veya nalburlardan resimlerdeki malzemeyi bulabilirsiniz. Bu malzeme çok önemli çünkü tekerleği tutan bölüm için kullanacağız.

Resimli anlatımda araba maviye boyanmış. Lastikleri monte edilmiş. Kabin yani cam kısmı belirlenmiş. Sizde bunun aynısını yapabilir ve çocuklarınıza el yapımı kartondan oyuncak yapmış olursunuz.

Oluşturulan kabin beyaza boyanıp, göz şeklinde çizim yapıldıktan sonra içine varsa küçük ebatta minyatür oyuncak koyabilir ve arabayı daha afilli bir hale getirebilirsiniz.

Yaptığınız çalışmayı minyatür oyuncak olarak evinizin bir köşesine süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu tür çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap kategorisinde sıkça paylaşıyoruz. Sizlerde bu güzel çalışmayı kolaylıkla yapabilir ve hem çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Hem de evinize dekoratif minyatür oyuncaklar yapmış olursunuz. Kolay gelsin.

source : http://alittlelearningfortwo.blogspot.cz/2011/03/cardboard-tube-car.html

1 Comment on Evde Kartondan Araba Yapımı – Resimli Anlatım

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*