Evde Kartondan Çerçeve Yapımı – Resimli Anlatım

Kartondan kolayca çerçeve yapmak hem eğlenceli, hem de kısa sürdüğü için güzel bir hobi çalışması olduğunu söyleyebilirim. Sizde evinizde sevdiğiniz resimlere güzel karton çerçeveler yapabilirsiniz. Bu çalışma için size lazım olacak malzemeler ise ;

 • Makas.
 • Renkli karton veya mukavalar.
 • Yapıştırıcı.
 • Kurdele şeridi.
 • Süs malzemesi.
 • Düğme.

malzemeleri temin etmek uzun sürmeyecektir. İsterseniz elinizde ki malzeme az bile olsa renkli mukavva bile olması bu güzel çalışmayı yapmanıza imkan tanıyacaktır. Adım adım resimli anlatımdan yararlanabilir ve sizde kısa sürede bu enfes çalışmayı ortaya çıkarabilirsiniz.

Kartondan resim çerçevesi yapımı ile ilgili daha önce de paylaşımlarım olmuştu. Bu makalemde sizlere çok güzel ve kolay bir çalışma paylaştım. Evde kartondan çerçeve yapımı çalışması sayesinde sizde artık çok pratik bir şekilde resim çerçeveleri veya not çerçeveleri yapabileceksiniz. Yapıp çalışmayı tamamladıktan sonra gerçekten harika resim çerçevelerine sahip olursunuz.

Bu tür çalışmalar yaparak sevdiğiniz resimleri çerçeveleyebilirsiniz. Farklı renkte mukavvalar kullanarak resim çerçeveleri yapabilirsiniz. Resimli anlatımda kırmızı mukavvadan resim çerçevesi yapılışı paylaşılmış. Dilerseniz aynı çalışmayı yapabilirsiniz. İsterseniz değişik renk gruplarında 3 veya 4 adet resim çerçevesi yapıp evinizin bir köşesini harika bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Resim çerçevesi yapımı ile ilgili sitemizde yer alan kendin yap kategorisi ile kağıt karton bölümünde birçok çalışmaya ulaşabilirsiniz. Detaylı anlatımları ve anlatımlı videoları sayesinde kolaylıkla sizde kartondan resim çerçevesi veya mukavvadan resimlik yapılışını öğrenebilirsiniz. Kolay yapımı sayesinde resim çerçevesi sahibi olabilir hatta turistik yerlerde satışa sunup, evinize ek kazanç elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

evde-kartondan-cerceve-yapimi

Öncelikle mukavvayı dikdörtgen şeklinde kestikten sonra ilk aşamada görüldüğü gibi kat kat hale getirmek için içini aynı ölçülerde çizmeniz gerekiyor. Ardından eşit aralıklarda çizdiğiniz kısımlardan içe doğru üçgen olacak şekilde kıvırıp yapıştırmanız yeterlidir. Sonraki aşamada ise her bir tarafını bu şekilde içeriye doğru katladıktan sonra içerisine not veya resim koyabilir ve çalışmayı sonlandırabilirsiniz. Gerçekten yapımı kolay ve bittiğinde evinizi veya ofisinizi harika gösterecek çerçevelere sahip olacaksınız. Kolay gelsin.

source : https://weheartit.com/entry/188679390/in-set/91169461-creativity?context_user=KarinnaaMezaa

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. hacer dedi ki:

  ne den olculer gorun muyo yaaa

 2. Nuray dedi ki:

  Hacer hanım öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Evde kartondan çerçeve yapmak için paylaştığım resimli anlatım net bir şekilde çekilmemiş gözükebilir. Ancak boyutları kendinize göre siz belirleyebilirsiniz. Gördüğünüz resimli anlatımda ki taslağı kendinize göre ölçülendirebilir ve yapabilirsiniz. Bu çalışmayı aldığım yer olarak yazının en sonunda kaynak adresini verdim. Ancak oradan da baktığınızda çalışmanın paylaşıldığı resimli anlatımın net olmadığını görebilirsiniz. Bu yüzden çalışmayı kendinize göre ölçülendirebilirsiniz. Kolay gelsin.

 3. ece dedi ki:

  Bence mukavadan değilde kartondan
  Değilni

 4. ece dedi ki:

  Kartonlami yoksa mukavvaylami

 5. Nuray dedi ki:

  Merhaba ececiğim, kartonla olması gerekiyor. hatta renkli fon kağıtları satılıyor kırtasiyelerde onlardan yapıldığını söyleyebilirim. Ancak yine de farklı kartonumsu malzemeler ile deneyebilirsin. İlgine teşekkürler kolay gelsin.

 6. Ahsen dedi ki:

  Nuray hanım çok tatlisinız elinize sağlık herşey harika olmuş ve olacak bundan emin olabilirsiniz????

 7. Ahsen dedi ki:

  Nuray hanım instagramdaku sende yapsana sitesinde müthiş şeyler var çooooook TŞK?ⓂⓂ

 8. Gülveren Bektaş dedi ki:

  Tebrik ederim evladım seni çok takdir ettim. En çokta neden biliyormusun tahsiline devam ettiğin için. Ben 64yaşımdayım ama hâlâ ızdırap çekerim istediğim okulu okuyamadığım için. O yüzden bu konuda yazayım dedim. Paylaşmanızı istemiş sin ya seve seve. Daima her konuda muvaffak ol inşallah yavrum.