Evde Kartondan Hasır Sepet Yapımı – Resimli Anlatım


Evde Kartondan Hasır Sepet Yapımı – Resimli Anlatım

Kartondan yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Bu yazımda sizlere paylaşacağım anlatımlı resimlerde çok şık ve şahane bir hasır sepet yapılmaktadır. Yapımında kullanılan malzemeler ise gazete ve karton olup, yapılışı da oldukça kolay gözüküyor. Evde kartondan hasır sepet yapımı ile ilgili paylaşacağım resimli anlatımdan yararlanarak sizde bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz.

Resimli anlatımda bahsedilen adımları uygulayıp aynı hasır sepet görünümlü çalışmayı kolaylıkla evinizde yapabilirsiniz. Yaptığınız hasır sepet çalışmasını evinizin bir köşesinde süs malzemesi olarak da kullanabilirsiniz. Dekoratif anlamda çok şık bir süs olacak olan bu çalışmayı evinizde kullanabilir veya misafirliğe gittiğiniz bir komşunuza veya akrabanıza da hediye olarak düşünebilirsiniz. Evde kartondan ve gazeteden hasır sepet yapılışı ile ilgili anlatımlı resimler ise şöyle ;

evde-gazeteden-hasir-sepet-yapimi-kartondan-hasir-kutu-yapilisi

evde-gazeteden-hasir-sepet-yapimi-kartondan-hasir-kutu-yapilisi2  evde-gazeteden-hasir-sepet-yapimi-kartondan-hasir-kutu-yapilisi4

Hasır sepetin taban kısmı kartondan kesildikten sonra kıvrıştırılan gazete sayfalarından oluşturulan ip benzeri çalışma ile dolama işlemine geçiliyor. Bir nevi örgü yapılan bu çalışma sonucunda ortaya çok güzel bir hasır sepet çıkmaktadır.

evde-gazeteden-hasir-sepet-yapimi-kartondan-hasir-kutu-yapilisi5

Gazete kağıtlarını yuvarlak ince rulo haline getirip yapıştırmalısınız. Ardından taban kısmından başlayarak örme işlemine aşağıda gözüken resimdeki gibi şaşırmadan sırasıyla gitmelisiniz.

evde-gazeteden-hasir-sepet-yapimi-kartondan-hasir-kutu-yapilisi6

Taban kısmından yukarı olan dik çubukları göz önünde bulundurarak örgü işlemini yanlışsız yapmanız gerekiyor. Resimli anlatımda olduğu gibi örme işleminizin sonucunda karşınıza harika bir hasır sepet çıkmış oluyor. Hasır sepetinizin rengini yine siz belirleyebilir ve istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

evde-gazeteden-hasir-sepet-yapimi-kartondan-hasir-kutu-yapilisi3

Hasır sepetiniz hazır. Görenler gerçek hasır sepet olduğunu zannedecekler. Ancak onlara karton ve gazeteden yaptığınızı söylediğinizde ilk başta şaşırıp inanmayabilirler.

Weidenkorb – panier en osier – wicker basket

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*