Evde Kartondan Maket Kaplumbağa Yapımı – Resimli Anlatım

evde-kartondan-maket-kaplumbaga-yapimi-640x415

Karton Maket Kaplumbağa

Kartondan maket yapımı ile ilgili yeni bir çalışma ile karşınızdayım. Maket kategorisinde sizlere değişik ve güzel şablonlar paylaşmıştım. Bu yazımda da yine sizlere evde kartondan maket kaplumbağa yapımı ile ilgili birkaç farklı şablon paylaştım. Yapmanız gereken kaplumbağa şablonunun çıktısını alıp, bir mukavvaya yapıştırmak veya kalın bir kağıda çıktısını alıp belirli yerlerden makasla kestikten sonra yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Bu tür çalışmaları seviyorsanız sitemizde maket bölümünde sürekli olarak değişik oyuncak maket şablonları, süs maket şablonları veya değişik şekillerin maketi için şablonlar paylaşıyorum. Evde kartonla yapılan çalışmaları seviyorsanız? yine bu yazımın sonunda benzer maket çalışmaları karşınıza çıkacak.

O çalışmaları da inceleyebilir ve değişik maketlerin yapılışını öğrenip evinizde eğlenerek bu güzel çalışmaları yapabilirsiniz. Eğlenceli olan bu çalışmaları çocuklarınızla birlikte yaptığınızda hem daha çok eğlenirsiniz. Hem de çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kalıpları yazıcıdan çıktı alarak birleştirme işlemini yapışkan ile yapacaksınız. Makas ile kesip birleşim noktalarından yapıştırdıktan sonra çok güzel maket kaplumbağa süsleri oluşturabilirsiniz.

Evinizde vitrine koyulacak çok güzel süsler olabileceği gibi çocuklarınız için de oyuncak olarak yapmayı düşünebilirsiniz. Yaparken birkaç fazla çıktı alıp, yanlış yaptığınızda yeniden kopyalarla devam edebilirsiniz.

Evde çocuklarla yapacağınız bu güzel karton maket etkinliklerini sitemizde fazlasıyla bulabilirsiniz. Diğerleri için alttaki benzer yazılar kısmına davet ediyorum sizleri hanımlar. Kolay gelsin.

source : http://www.guzelhobiler.com/maketcilik/hayvan-maketleri/kartondan-hayvan-yapma-ornekleri/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Evde Kartondan Maket Kaplumbağa Yapımı – Resimli Anlatım

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*