Evde Keçeden Bandana Yapımı – Resimli Anlatım


Keçeden yapılan çalışmaları paylaşmaya devam ediyorum. Bu makalemde sizlere evde keçeden bandana yapımı ile ilgili çok güzel bir çalışma paylaştım. Daha çok bebekleriniz için tercih edeceğiniz bu güzel çalışma için öncelikle malzeme olarak aşağıdakileri bir araya getirmeniz gerekiyor.

  • keçe.
  • iğne, iplik.
  • makas.
  • eski tişört.

Malzemeleri tamamladıktan sonra ilk yapmanız gereken, eski tişört veya bez parçasını resimde görüldüğü gibi bandananın sarılacağı kısım için kullanacaksınız. Daha sonra keçe parçalarını kullanırken renkli keçeler kullanırsanız, bandana yani toka veya taç çok güzel görünecektir. Keçeden çiçek yapımı çalışması ile yapacağınız bandananın üzerine çok güzel bir çiçek figürü yapmış olacaksınız. Resimli anlatımda gösterildiği gibi en alttan en üst katmana kadar keçeyi şekilli keserek üst üste dikmeniz gerekiyor.

Tam orta kısmına ise boncuk veya benzeri bir çalışma ile sizde bandana çalışmasını daha da güzel bir hale getirebilirsiniz. Bu çalışmanın benzerini daha önce paylaşmıştım. Keçeden taç yapımı çalışması için sitemizdeki keçe kategorisinde yer alan diğer çalışmalara da göz atabilirsiniz. Keçeden yapılanları gördüğünüzde gerçekten inanamayacağınız çalışmalara rastlayacaksınız. Keçeden toka yapılışı ile ilgili kullanacağınız malzemeleri hemen hemen her zaman tamamlayabilir ve bulabilirsiniz. Öyle zar zor bulunacak malzemeler değil… bu yüzden bu tür çalışmaları yaparak hem çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Hem de evden para kazanmak istiyorsanız, bu çalışmaları yapıp satışa da sunabilirsiniz. Kolay gelsin.

evde-keceden-bandana-yapimi

Son kısımda yani 6 numaralı bölümde yer alan eski tişört parçasının kenarlarını düzelttikten sonra tam ortasına gelecek şekilde keçeden yaptığınız çiçek çalışmasını dikmeniz yeterli olacaktır. Gerçekten yapımı kolay olan bu çalışmanın değişik versiyonlarını da yapabilir ve satabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://brewedtogether.blogspot.com/2013/05/diy-baby-flower-headband-ii-by-marilyn.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*