Evde Keçeden Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım


Dilenen renkte keçe, makas, iğne ve iplik kullanarak evde keçeden bileklik yapımı resimli anlatım mümkündür. Daha çok kış aylarında kullanılan keçe bilekliklerin ince modelleri rahatlıkla yaz aylarında da kullanılabilmektedir. Keçe ile sınırsız çeşitlilikte bileklik hazırlamak mümkündür ve kadınlar diledikleri her modeli keçe üzerinde uygulayabilirler.

Renkli keçeler kullanılarak her kıyafeti tamamlayacak bir bileklik elde edilebilir. Kadınlara hayal güçlerini sınır tanımadan ortaya koyma imkanı veren evde keçeden bileklik yapımı resimli anlatım ile hobi sayfalarında yer almaktadır. Keçe bilekliklerin yapımı çok kolaydır hem de fazla malzeme gerektirmemektedir.

Kolay hazırlanması ve çok şık modellerin ortaya çıkarılabilmesi kadınların keçe bilekliklere özel bir ilgi göstermesine neden olmaktadır. Keçe, el yapımı ürünlerde en çok kullanılan malzemelerden biridir ve kadın aksesuarları hazırlanırken de önemli bir yer tutar. Biraz keçe, biraz el becerisi ve biraz da hayal gücü ile kadınlar kendi bilekliklerini hazırlayabilirler ve farklarını ortaya koyabilirler.

Bu bileklikler değişik motiflerle süslenebilir ya da keçe ve dantel kombini yapılabilir. Keçe bileklik yapımı için enlemesine geniş olarak bilek ölçüsünde bir miktar keçe kesilir. Üzerine yerleştirilecek motiflerin keçe kalınlığına uygun olacak ebatlarda seçilmesi önerilir.

Bu motifler keçe üzerine dikilirken motiflerin renginde iplik kullanılmak tercih edilmelidir. Ayrıca keçe ile motiflerin arası da renk uyumu olmasına da dikkat edilmelidir. Bu yolla hazırladıkları keçe bileklikleri kadınlar keyifle kullanabilirler.

Filz-Armbänder – bracelets en feutre – felt wristbands

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Evde Keçeden Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*