Evde Keçeden Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım

Dilenen renkte keçe, makas, iğne ve iplik kullanarak evde keçeden bileklik yapımı resimli anlatım mümkündür. Daha çok kış aylarında kullanılan keçe bilekliklerin ince modelleri rahatlıkla yaz aylarında da kullanılabilmektedir. Keçe ile sınırsız çeşitlilikte bileklik hazırlamak mümkündür ve kadınlar diledikleri her modeli keçe üzerinde uygulayabilirler.

Renkli keçeler kullanılarak her kıyafeti tamamlayacak bir bileklik elde edilebilir. Kadınlara hayal güçlerini sınır tanımadan ortaya koyma imkanı veren evde keçeden bileklik yapımı resimli anlatım ile hobi sayfalarında yer almaktadır. Keçe bilekliklerin yapımı çok kolaydır hem de fazla malzeme gerektirmemektedir.

Kolay hazırlanması ve çok şık modellerin ortaya çıkarılabilmesi kadınların keçe bilekliklere özel bir ilgi göstermesine neden olmaktadır. Keçe, el yapımı ürünlerde en çok kullanılan malzemelerden biridir ve kadın aksesuarları hazırlanırken de önemli bir yer tutar. Biraz keçe, biraz el becerisi ve biraz da hayal gücü ile kadınlar kendi bilekliklerini hazırlayabilirler ve farklarını ortaya koyabilirler.

Bu bileklikler değişik motiflerle süslenebilir ya da keçe ve dantel kombini yapılabilir. Keçe bileklik yapımı için enlemesine geniş olarak bilek ölçüsünde bir miktar keçe kesilir. Üzerine yerleştirilecek motiflerin keçe kalınlığına uygun olacak ebatlarda seçilmesi önerilir.

Bu motifler keçe üzerine dikilirken motiflerin renginde iplik kullanılmak tercih edilmelidir. Ayrıca keçe ile motiflerin arası da renk uyumu olmasına da dikkat edilmelidir. Bu yolla hazırladıkları keçe bileklikleri kadınlar keyifle kullanabilirler.

Filz-Armbänder – bracelets en feutre – felt wristbands

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aslı Yıldırım dedi ki:

    paylaşım için teşekkür ederim bileklik yapmak demek çok kolaymış