Evde Keçeden Kolay Kitap Ayracı Yapılışı

Keçe kitap ayraç örnekleri

Keçeden kitap ayracı yapmak için güzel bir gün. Evde kolayca yapabileceğiniz güzel bir çalışmayla birlikteyiz arkadaşlar. Keçe malzemesi ile hemen hemen her türlü güzel çalışma yapılabilmekte. Hatta güzel süsler de yapmıştık.

Bu yazımızda sizlerle birlikte çok güzel kitap ayraçları hazırlayabilmeyi öğreneceğiz. Öncelikle kitap okumayı sevmeliyiz. Seviyorsak da daha çok sevmek için elimziden geleni yapmalıyız. Bir toplum kitap okuyorsa o toplum ilerlemeyi hak etmiştir.

Ulu önder Atatürk gibi bizde birçok kitap okumalı ve kütüphane kadar kitap okumaya niyet etmeliyiz. Aynı şekilde yüce kitabımız Kur’an da da ilk söz ” Oku ” olduğu için birçok kişiye okumasını önermekteyiz.

Bu güzel çalışmayı keçe kullanarak okuduğumuz kitaplara ayraç yapabileceğiz. Renkli kitap ayracı yapabilir veya şekilli kitap ayraçları yaparak çocukları da kitap okumaya alıştırabilir ve onlara kitap okuma alışkanlığını sevdirebiliriz.

Evde mutlaka bir kütüphane veya kitaplık olmalı. Kitaplar olmalı. Kitabı sevmeliyiz. Kitap okumalı ve 1-2 saatliğine de olsa gerçek hayattan kopmalıyız. Kafamızı boşaltır ve yeni bir şeyler öğrenebiliriz. Unutmayın kitap okuyanlar çok düzgün konuşurlar. Diksiyonları düzgün olur. Bu hayatta da her zaman işlerine yarar.

Evde Keçeden Kolay Kitap Ayracı Yapılışı

Evde keçeden yapılan çalışmalarla ilgili paylaşımlarıma devam ediyorum. Keçeden çiçek yapımı, keçeden çanta yapımı, keçeden süs yapımı derken, sıra geldi evde keçeden kolay kitap ayracı yapmaya…

Keçeden kitap ayracı yapılışı ile ilgili resimli anlatımlar paylaşmıştım. Bu yazımda ise evde keçeden kolay kitap ayracı yapımı ile ilgili anlatımlı video ise şöyle ;

evde-keceden-kolay-kitap-ayraci-yapimi

evde-keceden-kolay-kitap-ayraci-yapimi

Keçeden kitap ayracı nasıl yapılır diyenler için harika bir anlatım. Buyurun izleyin sizde öğrenin. Öğretin.

Videoyu hazırlayan kişiye çok teşekkür ediyoruz. Onun sayesinde birçok çocuğa kitap ayracı nasıl yapacaklarını öğrettik.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Serra dedi ki:

    Çok güzel

  2. Nuray dedi ki:

    teşekkürler serracım.