Evde Keçeden Saçlı Oyuncak Bebek Yapımı


Keçeden nasıl bebek yapılır

Keçeden oyuncak yapımı ile ilgili sizlere daha çok paylaşımda bulunmaya çalışıyorum. Bugünkü yazımda ise sizlere evde keçeden saçlı oyuncak bebek yapılışı ile ilgili resimli bir anlatım paylaşacağım.

Keçe malzemesi ile hemen hemen her şey yapılabiliyor. Bunu çoğu kez gördük. Bu yazımda sizlere keçe bebek yapımıyla alakalı çok güzel ve kolay adımları olan bir çalışmayı resimli anlatım olarak önünüze getirmek istedim.

Yaparken keyif alacağınız ve saçlı keçe bebek çalışmasını çocuklarınızı mutlu etmek için yapmanız gerektiğini belirtmek isterim hanımlar. Yaparken zorlanmayacağınız bebek çalışmasında öncelikle kendinize şablon çizmeniz gerekiyor.

İster resimli anlatımdaki örnek şablonu kullanın. İsterseniz de kendiniz değişik bir tip çizin. Ama önerim şablondan çıkmayın. Sonra takıldığınız yerde ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz.

Keçeyi şablona göre kestikten sonra yapmanız gereken göz ve ağız kısımlarını boyayla veya ince iplikle geçmek. Daha sonra ince yün ipi belirli boyutlarda kesip, keçeye ilave edeceksiniz.

Keçeden bebek yapılışıyla alakalı bir de video paylaşmak istedim.

Bu çalışmayı yaparken keçeyi iki taraflı kesip, içini yün yada pamukla da doldurabilirsiniz. Bu sayede bebek daha bir canlı kanlı gözükür. Hatta ip bağlayıp, sarkaç keçe bebek süs olarak kapı eşiğine veya çocuk odasına da asabilirsiniz.

Araba aynasına bile asılabilir diye düşünüyorum. İlk yaptığınız bir şeye benzemez ise vazgeçmeyin. Daha güzelini yapacağınız gün çok yakın derim. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*