Evde Keçeden Toka Yapılışı Şablonlu Anlatım

keçeden toka modeli yapımı

Saçlara oldukça ahenk katmak amacı ile saç aksesuarları kullanmak şarttır. Peki, kendi aksesuarınızı kendiniz yaparsanız nasıl olur diye düşünüyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Sizlerle paylaşılmış olan saç aksesuarı olan keçeden toka yapılışı, oldukça kullanışlı ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Özellikle açık saçlarda kullanıldığında ayrı bir hava katacaktır.

Burada önemli olan keçeyi doğru şekilde kullanmak ve tokayı oluşturmak olacaktır. Peki, evde keçeden toka yapılışı için gerekli olan malzemeler nelerdir? Aslında herkesin oldukça kolay temin edeceği malzemeler ile yapılmaktadır. Bunlardan birisi keçe, makas, ip, boncuk, iğne gibidir. Keçe takı örnekleri arasında bu güzel çalışma yer alıyor.

İlk olarak keçenin aslında 3 renk temin etmeniz gerekmektedir. Çiçek yaparken, iki renk kullanırken resimlerde kırmızı ve pembe renk tercih edilmiş. Aynı zaman da çiçeğin yaprakları için yeşil renk temin edilmiş. Tabi ki sizlere farklı renk tercih edebilirsiniz.

Çiçek yapımı evde keçeden toka yapılışında oldukça önemi vardır. Çiçek yapımı için öncelikle küçük bir çiçek kesmelisiniz. Daha sonra diğer renk ile bir tık daha büyüyü şeklinde keserek altından o rengin de görünmesini sağlamalısınız.

Yine aynı şekilde diğer çiçek kesimini de yaptıktan sonra aynı fiyonk şeklinde yaprak kesimini yapmalı ve bu parçaları dikmelisiniz. Boncuklar ile birlikte çiçeğin orta kısmını süsledikten sonra, son olarak da bandaj kısmını da monte ederek şık bir keçeden toka ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay yapılışı nedeni ile sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. pınarcan dedi ki:

    ne zamandır keçeden toka yapmayı arıyordum. sağolun makalepark ekibi. siz varya süpersiniz. önce google sonra siz sağolun.