Evde Keçeden Yapılmış Bozuk Para Cüzdan Modelleri 2016

Keçe el işlerinde en çok kullanılan malzemeler arasında yer alıyor ve evde keçeden yapılmış bozuk para cüzdanı modelleri 2016 en çok tercih edilen keçe modelleri arasında bulunuyor. Oldukça kolay bir çalışma olan keçeden bozuk para çantası için kalın keçe, sıcak silikon tabancası, cırt cırt, iğne ve iplik yeterli olmaktadır.

Yapılışı çok kolay olan evde keçeden yapılmış bozuk para cüzdan modelleri 2016 için öncelikle kağıt kullanılarak bir kalıp çıkarılıyor. Seçilen keçe bu kalıba göre kesiliyor. Kesim esnasında keçede bazı hatalar oluşabilir ve bunlar ince bir makas yardımıyla düzeltilmelidir. Kesilen iki keçe parçası üst üste konur ve battaniye dikişi olarak tanımlanan dikişle birbirine tutturulur.

Bu dikiş için ebruli bir ip kullanılabilir ya da dilenen renkte ip seçimi yapılabilir. Keçelerin dört tarafı battaniye dikişi ile dikilir. Cırt cırtı yapıştırmak için sıcak silikon kullanılabilir veya el dikişi ile dikilebilir. Cüzdanın kapağı kapatıldıktan sonra dilenen bir keçe motifi kapak üzerine silikon tabancasıyla yapıştırılıp daha şık hale getirilebilir.

Bozuk paralar her zaman bir sorun teşkil ederler ve genellikle çantaların içine rastgele bırakılırlar. Bozuk para cüzdanları bozuk paraların bir arada durmasını sağlayarak ulaşılmalarını da kolay hale getirmektedir.

Evde hazırlanabilen keçeden yapılan bozuk para cüzdanları dilenen renklerde hazırlanabilir ve bazı detaylarla çok şık hale getirilebilir. Kadınlar bu cüzdanları kendi küçük kızları için de hazırlayabilirler ve böylece harçlıklarını koyabilecekleri sevimli cüzdanlar sağlamış olurlar.

 

Filz Portemonnaie – felt wallet – portefeuille senti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Keçeden Yapılmış Bozuk Para Cüzdan Modelleri 2016 için yorumda bulun

    Evde Keçeden Yapılmış Bozuk Para Cüzdan Modelleri 2016 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Keçeden Yapılmış Bozuk Para Cüzdan Modelleri 2016 için ilk yorumu yapabilirsin.