Evde Kolay Örgü Oyuncak Bebek Yapımı – Resimli Anlatım

Basit oyuncak bebek yapımı

En sağlıklı oyuncakların evde yapıldığını her defasında söylerim. Çünkü el yapımı yani kendi elimizle yaptığımız oyuncaklar her zaman sağlıklı ve temiz olacaktır. Dışarıda yapılanlar ise fabrika olsun veya değişik yerlerde yapılıyor olsun, içimiz hep bir rahatsızlık içerisinde olur. Genelde benim öyle olur. Evde yapılan oyuncak bebeklerin yapılışı hem kolay aşamalardan oluşuyor. Hem de kısa sürede bitirebiliyorsunuz.

Oyuncak yapmak aslında zor bir iş değil. Geri dönüşüm olarak düşünüldüğünde plastik şişeden dahi oyuncak yapıldığını daha önce paylaşmıştık. Bu yazımızda da yine sizlere kolayca örgüden oyuncak yapmaktan bahsettik. Oyuncağın nasıl yapıldığını kavrayınca umuyorum ki sizde yapmaya başlayacaksınız.

Evde kolay örgü oyuncak yapılışı ile ilgili daha önceden birçok paylaşımda bulunmuştum. Bu yazımda da yine sizlere çok güzel bir örgü oyuncak bebek yapılışı ile ilgili resimli anlatımlar paylaşacağım. Örgü oyuncak diğer yapılan fabrikasyon oyuncaklardan kat kat daha iyi ve hem sağlıklı hem de uzun ömürlü olur.

Çocuklarınıza oyuncak düşünüyorsanız mutlaka örgü oyuncak modellerine yönelmelisiniz. Bu yazımda paylaşacağım örgü oyuncak modeli gibi birçok oyuncak modelinin yapılışı ile ilgili sizlere amigurumi kategorisinde birçok anlatım paylaştım. Sitemizde birçok resimli anlatımlı orgu oyuncak çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer örgü oyuncak modellerine ulaşabilir ve çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Evde kolay örgü oyuncak bebek yapımı ile ilgili anlatımlı resimler ise şöyle ;

Örgü oyuncakların yapılışıyla ilgili tarifi sadece resimli anlatım olarak üstte sunduk. Umarım işinize yarar. Benim yaradı. Hatta basit bir örgü kız bebek oyuncak yaptım sayılır.

Güzel oldu ve bu fikri kendimizce de geliştirebileceğimizi söyleyebilirim. Bu tür güzel oyuncak çalışmalarını ilerleyen günlerde hem resimli hem de videolu olarak paylaşacağım. İyi günler hanımlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. berna yıldız dedi ki:

    örgülerden yaptıklarınız çok güzel örgüden yapılan cep telefonu modelleri de ilgimi çekmişti en kısa sürede deneyeceğim sitenizi takipteyim

  2. Vildan dedi ki:

    Kızımı sevindirmek için Bebek yapmaya başladım ve sizin yaptığınız cok acık şekilde gösterilmiş çok bilmediğim halde yarısını yaptım devam ediyorum kızım cok heyecanla bekliyor bebeğini teşekkür ederim ve sizin el emeklerinizi devam edip deniycem

  3. Nuray dedi ki:

    vildan hanım ilginize öncelikle çok teşekkür ederim. ancak en zor çalışmalardan birisini seçmişsiniz. umarım yapabilirsiniz. birde bu çalışmalar bana ait değil, bende tanıtım ve sizin gibi evde kolay bir şeyler yapmak isteyen ev hanımlarına yönelik araştırıp, bulup paylaşıyorum. ama yinede beğenmenize çok sevindim. sanırım bu çalışma amigurumi bebek yapmak galiba… benzerlerini sitemizde bulabilirsiniz. şimdiden kolay gelsin. kızınızı öpün benim için.