Evde Kolay Oyuncak Yapımı

Her gün evlerden birçok çöp çıkıyor. Bu çöplerin bir kısmı ise tekrar değerlendirmeye uygun. Çöpe giden pet şişeler, çeşitli kutular, yumurta kutuları tekrar değerlendirilerek farklı amaçlarla kullanıma uygun hale getirilebiliyor. Özellikle plastik şişelerin doğada ne kadar uzun sürede yok olduğu düşünülürse plastiğin tekrar değerlendirilmesi çevre için ayrı bir önem kazanıyor.

Kadınlar evlerinde evde kolay oyuncak yapımı ile bu malzemeleri değerlendirebilir ve bu sayede çocuklarına çevre bilinci aşılayabilirler. Bu oyuncakları çocukların hayal güçlerini kullanarak kendilerinin yapmasını sağlamak ise gelişimleri açısından büyük fayda sağlar.

Anneler bu malzemeleri kullanarak her yaşta kız ve erkek çocukları için çok farklı oyuncaklar ortaya çıkarabilirler ve bu çalışmadan çocuklar da büyük bir keyif alır. Satın alınan ürünlerin kutuları tekrar kullanılmaya çok elverişidir. Tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ruloları evde kolay oyuncak yapımı için çok elverişli materyallerdir.

Büyük süt ya da meyve suyu kutuları uygun ilavelerle harika arabalara dönüştürülebilir. Yumurta kolilerinden çok çeşitli oyuncaklar üretmek mümkün oluyor. Bu çalışmalar için fazla malzeme de gerekmiyor. Biraz kumaş ve kaplama kağıtları bu malzemeleri kaplamak için kullanılabilir. Hatta eski gazete ve dergiler dahi bu amaç için kullanılabilir.

Eğer kadınlar bu yolla oyuncak yapmayı gözlerinde canlandıramıyorsa biraz aramayla internet üzerinde çeşitli fikirlere ulaşabilir. Hobi sayfalarında sayısız evde yapılabilecek oyuncak alternatifi bulunuyor. Resimli ve videolu anlatımlarla tüm detaylarıyla anlatılıyor.

evde-kolay-oyuncak-yapimi

Evde Kolay Oyuncak Yapımı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ali haydar dedi ki:

    idare eder. paylaşım için teşekkürler

  2. yuo0 dedi ki:

    çok basit ve delice

  3. Mehmet dedi ki:

    Benzer yazılar bölümündekiler de hoşunuza gidebilir. İnceleyin derim…