Evde Kolay Tavada Yuvarlak Yumurta Yapımı – Resimli Anlatım

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurta haşlanmış, tavada ya da omlet olarak hazırlanabiliyor. Haşlanmış yumurta farklı kıvamlarda olabiliyor ve kaynama süresi kıvamı belirliyor. Tavada yumurta ise ne kadar bozulmadan kalırsa o derece tercih ediliyor.

Restoranlarda gelen tavada yumurtaların yuvarlak ve bozulmamış görüntüsü her zaman imrendirir ve evde kolay tavada yuvarlak yumurta yapımı resimli anlatım merak konusudur. Bu tarz hazırlanan yumurtalar özellikle çocukların çok hoşuna gidiyor ve sorunsuz kahvaltı etmelerini sağlıyor.

Sabah kahvaltısı için evde kolay tavada yuvarlak yumurta yapımı resimli anlatım ile kolaylıkla yumurta yapmak mümkün. Hatta bu yumurtayı soğan halkalarıyla tamamlayarak çok daha lezzetli hale getirmek mümkün. Soğanlı yuvarlak yumurta yapımında öncelikle bir adet soğan tam ortasından ikiye bölünüyor ve arkasından halka olarak kesiliyor.

Tavaya bir miktar yağ koyduktan sonra soğan halkası tavanın ortasına yerleştiriliyor. Yumurta kırıldıktan sonra bu sağan halkasının içine akıtılıyor ve böylece yumurtanın yayılması önlenmiş oluyor. Bu şekilde yapılan yumurta piştikten sonra yuvarlak halde kalıyor. Soğan halkası arzu edilirse tüketiliyor fakat kızarmış soğan halkalarının çok lezzetli olduğunu da unutmamakta fayda var.

Tavada yumurta yaparken en büyük sorun beyazının yayılması ve sarısının da bozulması oluyor. Çoğu insan özellikle sarısı bozulmamış yumurta tercih ediyor ve bu yöntemle sağlanabiliyor. Bu son derece basit olan uygulamayla evde güzel görünümlü lezzetli yumurtalar yapmak mümkün oluyor.

fried egg – oeuf frit – Spiegelei

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Kolay Tavada Yuvarlak Yumurta Yapımı – Resimli Anlatım için yorumda bulun

    Evde Kolay Tavada Yuvarlak Yumurta Yapımı – Resimli Anlatım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Kolay Tavada Yuvarlak Yumurta Yapımı – Resimli Anlatım için ilk yorumu yapabilirsin.