Evde Kolay Uzun Saksı Yapmak


Evde Kolay Uzun Saksı Yapmak

Evde kolay saksı yapılışı ile ilgili daha önce sizlere birçok paylaşımım olmuştu. Bu yazımda ise sizlere evde kolay uzun saksı yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Uzun saksı satın almak hem uğraşlı bir iş hem de onu eve getirmek falan epey bir teferruat gerektiriyor. Ancak bu yazımda paylaştığım kolay yapılan çalışmayı evinizde yaparak sizde uzun saksılara sahip olabilirsiniz. Uzun saksıların avantajı evi hem daha güzel gösterir. Hem de eğilme kalkma gibi zahmetlerden kurtulmuş olursunuz. İlk olarak yapmanız gereken alttaki malzemeleri bir araya getirmek ;

Evde kolay uzun saksı yapılışı için malzemeler ;

  • çöp poşeti.
  • bir miktar tel.
  • tel makası.
  • saksı.
  • çiçek tohumu, toprak.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk yapmanız gereken saksının üzerine iskelet olacak şekilde tel ile sarma işlemi yapmak. Daha sonra sardığınız telin üzerine çöp poşeti veya benzeri bir naylon geçirip uzunluğunu ayarlamak olacak. Bu sayede yükseklik boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilir ve uzun saksı yapılışı çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Uzun saksı yapımını tamamladıktan sonra epey fazla toprağa ihtiyacınız olacak. Yada topraktan tasarruf için katmanları başka maddelerle de doldurabilirsiniz. Bu çalışmayı bir sehpa üzerinde de yapabilirsiniz ama bu değişik bir çalışma olduğu için paylaşmak istedim. Şimdi sizleri evde uzun saksı yapılışı ile ilgili resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

evde-kolay-uzun-saksi-yapmak

Gördüğünüz gibi çalışma tamamlanınca harika bir uzun saksıya sahip olmuş oluyorsunuz. Bu çalışmadan 2 adet yaparak evinizin dış kapısına koyabilir ve güzelleştirebilirsiniz. Yada kapı olan her bölüm için bu tür çalışmaları düşünebilirsiniz. Dekorasyon bölümüne paylaştığım bu tür çalışmaları sürekli olarak sitemizde bulabilirsiniz. Dekoratif öneriler için sitemizi takip etmeniz yeterli… kolay gelsin.

source : http://www.dumpaday.com/genius-ideas-2/craft-ideas-week-52-pics/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*