Evde Kontraplak Ahşaptan Ayna Yapımı


Evde Kontraplak Ahşaptan Ayna Yapımı

Kontraplak ince ağaç katmanlardan yapılan ahşap tahta çalışmalarına denir. Ahşaptan ayna yapımı ile ilgili daha önce sizlere türlü paylaşımlarım olmuştu. Bu yazımda sizlere evde kontraplak ahşaptan ayna yapımı ile ilgili güzel bir resimli anlatım paylaştım. Aşamaları resimli anlatımdan takip ederek sizde bu güzel çalışmayı çocuklarınızın odasına veya evinizin genel bir odasına dekoratif ayna çalışması olarak yapabilirsiniz. Örnek çizim olarak ayıcık figür şablonu kullanılmış ve yapılmış. Siz daha değişik hayvan figürü veya şekillerde bu çalışmayı geliştirebilir ve eviniz için tercih edebilirsiniz.

Ahşaptan ayna yapılışı ile ilgili paylaştığım bu çalışma ile evinize harika dekoratif süs aynaları yapabilirsiniz. Normalde bu çalışmaları yapı marketlerinden yüksek fiyatlara satın alabilirsiniz. Ancak bu tür çalışmaları yapmayı seviyorsanız, mutlaka malzemeleri çok ucuza alıp kendiniz denemelisiniz. Hem yaparken eğlenebilirsiniz. Hem de yaptıktan sonra ortaya harika dekoratif aynalar çıkmış olur.

Turistik bir yerde yaşıyorsanız bu çalışmadan epey yapıp, kendinizi geliştirerek daha farklı ayna modelleri yapabilir ve satışa sunabilirsiniz. Böylece evinize ek kazanç elde edebilecek bir uğraşınız olmuş olur. Bu tür çalışmalar yaparak komşularınıza veya hediye olarak arkadaşlarınıza da takdim edebilirsiniz. Gerçekten güzel ve son derece kolay çalışmalardır. Gelelim anlatımlı çalışmaya ;

Örnek resimlerde bilakis son resimde boyanmamış sade haliyle karşımıza çıkıyor çalışma… ancak boyandığında daha şirin ve güzel olacağını tahmin ediyorum. Siz bu çalışmayı yaptığınızda boyayabilir hatta süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://mentootlet.blogspot.hu/2015/09/macifej-tukor.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*