Evde Küçük Ağaç Kütükten Kalemlik Yapımı – Resimli Anlatım


Kendin yap / DIY projelerini paylaşmaya devam ediyorum. Geçtiğimiz günlerde sizlere birbirinden güzel kolay yapılan maket çalışmaları ve evde kolay yapılan karton çalışmalarını paylaşmıştım. Bu makalemde ise sizlere evde küçük ağaç kütükten kalemlik yapımını anlatan resimli anlatımlar paylaştım. Öncelikle bu çalışmayı küçük bir ahşap kütük kullanarak farklı şekillerde de yapabilirsiniz.

Ahşap kütükten kalemlik yapımı çalışması ile evinizde çocuklarınızın odasına harika bir kalemlik yapmış olursunuz. Aynı zamanda bu tür çalışmalar yaparak turistik yerlerde satabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan çalışmada kullanacağınız malzemeler ise şöyle ;

  • ağaç kütük.
  • kalem büyüklüğünde uca sahip matkap.
  • boya.
  • kalem.

Malzemeler arasında boyayı biz ekledik. Dilerseniz bu güzel çalışmayı boyayarak daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken kalemlik boyutu olarak düşündüğünüz ebatlarda bir ağaç kütüğün üzerine matkap ile kalem büyüklüğünde ucunu kullanarak farklı aralıklarda delikler açmak. Delikleri açtıktan sonra artık ağaçtan kalemlik hazır hale gelmiş olur.

Bu güzel çalışmaya benzer çalışmaları bu yazımın sonunda benzer yazılar şeklinde görebilirsiniz. Dilerseniz ahşap işleri kategorisinde birbirinden güzel ahşap çalışmalarına da ulaşabilirsiniz. Hemen hemen her gün sizlere kendin yap projelerinin anlatımlı resimlerini paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz. Kolay gelsin.

Bu çalışmayı dekoratif süs amaçlı da kullanabilirsiniz. Evinizin bir köşesine resim tablolarınız hemen yanına bu çalışmayı yaparak renkli boya kalemlerinizi sıralayabilir ve akustik bir görüntüye de sahip olmuş olursunuz. Bu güzel çalışmayı yaparak sevdiğiniz komşunuza veya sevdiğiniz arkadaşlarınıza da hediye olarak düşünebilirsiniz. Gerçekten yapımı oldukça kolay olan bu çalışmanın benzerlerini de yine ağaç kütükten değişik şekillerde yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://orehi.tv/24/1414341467

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*